Najdroższy wypadek świata?

Informacja o ciężarówce, która przewróciła sie na autostradzie jest w zasadzie kolejnym newsem z wielu, które do nas docierają w ciągu dnia. Jednak sytuacja się zmienia, gdy dowiadujemy się, co przewoziła.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z autostrad niedaleko Paryża, a konkretnie odcinku łączącym trasę A12 z trasą A13. 

Ciężarówka, która ciągnęła za sobą długą lawetę w pewnym momencie przewróciła się. Nie wiemy jak to się stało dokładnie, ale w wypadku ucierpiało dziewięć supersamochodów, które znajdowały się na lawecie. 

Całość wygląda naprawdę tragicznie. Na zdjęciach widzimy rozbite białe Lamborghini Gallardo leżące na dachu, a tuż obok niego Shelby GT500 czy Ferrari F430.

 

Najnowsze

Audi ściąga gwiazdy w Alpy

Kilka dni temu w austriackim Kitzbuhel odbyła się impreza zorganizowana przez Audi. Spośród ponad 350 nazwisk, które się tam zjawiły nie zabrakło Jasona Stathama, Gwyneth Paltrow czy Iriny Shayk.

Główną atrakcją wieczoru było koncepcyjne Audi e-tron quattro, ale tuż obok niego pojawiały się nazwiska z wielkiego świata, takie jak np. supermodelki Lena Gercke czy Irina Shayk. Ta druga znana jest ze swojego związku z Cristiano Ronaldo, a ostatnio z holywoodzkim aktorem Bradleyem Cooperem. 

Na czerwonym dywanie nie zabrakło znanych aktorów. Tuż obok Gwyneth Paltrow pojawił się Jason Statham, który kilka lat temu miał okazję prowadzić Audi S8 w filmie Transporter.

Nie zabrakło także uznanych nazwisk ze świata sportu, takich jak zwycięzca Le Mans Benoit Treluyer oraz kierowcy DTM Timo Scheider czy Mathias Ekstrom. 

Najwięcej emocji poza jazdą na nartach pod okiem profesjonalistów wzbudzała przejażdżka modelami Audi z napędem quattro po specjalnie przygotowanym śnieżnym torze. W tej roli najlepiej sprawdzili się Jason Statham oraz piłkarz Bayernu Monachium, Mario Goetze.

Najnowsze

Edyta Klim

Ilu pasażerów zmieści się na motocyklu?

26 stycznia odbyły się w Indiach obchody 67. Dnia Republiki, a z tej okazji armia Bravehearts dała niesamowity pokaz.

Dziesiątki śmiałków zademonstrowało niezwykłe formacje na kołach motocykli:

A podczas obchodów tego święta w 2014 roku akrobacje motocyklowe wykonywał oddział 120 kobiet:

Najnowsze

Edyta Klim

Niesamowite filmy dokumentalne o motocyklistkach, policjantkach i kobietach za kierownicą

Zapraszamy do obejrzenia kilku historycznych, krótkometrażowych filmów dokumentalnych o odważnych kobietach w Wielkiej Brytanii.

Kobieta na torze Silverstone race track, Northamptonshire:

Zawodniczki na torze wyścigowym:

Kobieta na torze Walthamstow w Londynie:

Policjantki na motocyklach:

 

A na koniec odwiedzimy motocyklową szkołę nauki jazdy:

Najnowsze

Edyta Klim

Moto Dolls – wrocławskie motocyklistki rozkręcają charytatywne akcje

Po sukcesie akcji Moto Mikołaje, która zgromadziła ok. 500 motocykli w okolicy wrocławskiego rynku, jej organizatorki postanowiły poszerzyć swoją działalność charytatywną.

Do tej pory motocyklowe Mikołajki we Wrocławiu odbywały się na małą skalę, a darczyńcy chętnie zawozili prezenty dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej. Ubiegły rok był jednak przełomowy, ponieważ za organizację imprezy zabrały się cztery wrocławskie motocyklistki: Ewa Warenda, Joanna Kostecka-Cyfert, Anna Cieślak i Ewa Palmowska. Razem, już wczesną jesienią rozpoczęły kampanię informacyjną oraz akcję zbierania darczyńców, którzy przekazali na charytatywne licytacje własne przedmioty, atrakcje i usługi. Oprócz tego w kilku miejscach datki były zbierane do puszek.

W ramach zbiórki publicznej zgłoszonej w Ministerstwie Cyfryzacji i Automatyzacji zebrano w sumie: 5 839,20 zł, a od ludzi dobrej woli dodatkowo: 7 318,79 zł – czyli łącznie dzięki tej akcji zebrano: 13 157,99 zł! Część z tej kwoty przeznaczono na paczki dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, a pozostała kwota w wysokości 8500 zł została przekazana w formie darowizny dla Dolnośląskiego Hospicjum dla Dzieci na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Wielki finał i parada ok. 470 motocyklistów w strojach Św. Mikołaja odbyła się 6 grudnia na placu przy kościele Św. Marii Magdaleny. Tuż przed paradą ok. 100 motocyklistów odwiedziło Przystanek Nadziei, Dziecięcy Oddział Hematologiczny. Mali pacjenci byli zachwyceni goszcząc motocyklistów, ale mogli jedynie pomachać zza przeszklonych korytarzy i przyjąć małe podarki.

Około południa centrum miasta opanowały fantazyjnie przystrojone motocykle i tabuny Mikołajów, z których każdy wyglądał na tego jedynego i prawdziwego. Nie zabrakło też Śnieżynek i Żon Mikołaja! Część z nich brała udział w konkursach, część rozdawała upominki, słodycze i owoce, a wszyscy integrowali się w imię słusznej sprawy.

Następnie powstała olbrzymia parada, której celem był parking Starej Garbarni, a przedstawiciele Mikołajów odwiedzili Hospicjum, gdzie wręczyli dzieciom przygotowane wcześniej paczki (z uwzględnieniem wieku oraz płci). Wdzięczność i zaskoczenie dzieciaków były wielkie! Na koniec odbył się krótki pokaz stuntu i dzieci mogły posiedzieć na wybranych motocyklach.

Zachęcone sukcesem Moto Mikołajów, motocyklistki postanowiły stworzyć fundację Moto Dolls, którego celem będzie działalność charytatywna non profit i promocja sportów motocyklowych wśród kobiet. W najbliższych planach mają organizację motocyklowego Dnia Kobiet z naciskiem na promocję ich zdrowia (12 marca) oraz organizację Dnia Dziecka i towarzyszącego mu rodzinnego pikniku.

Najnowsze