Musisz zapalić? Zatrzymaj samochód
Z badań przeprowadzonych przez IAM (Institute of Advanced Motorists) wynika, że 56% zmotoryzowanych uważa, że powinien istnieć zakaz palenia za kierownicą. Jednocześnie jednak niemal połowa respondentów nie wierzy, by taki zakaz mógł być egzekwowany.
Aż 75% badanych uważa, że zapalanie papierosa w trakcie jazdy rozprasza uwagę w potencjalnie niebezpieczny sposób. 52% uważa, że proces odpalania papierosa stwarza większe zagrożenie, aniżeli samo palenie. Tylko 2% nie widzi zupełnie nic złego w paleniu za kółkiem. Dla 48% jest to zachowanie „nieodpowiedzialne”, dla 46% – równie groźne, jak rozmowa przez telefon komórkowy, a dla 43% – ogólnie niebezpieczne.
Papieros w ustach, komórka w dłoni – oto grzechy kierowcy |
![]() |
fot. materiały prasowe |
Simon Best z IAM tak skomentował wyniki: „Palenie jest przez kierowców postrzegane jako rozproszenie, którego powinno się unikać. Niemniej, abstrahując od kwestii zdrowotnych, trzeba przeprowadzić staranną analizę, czy istnieją wystarczające możliwości egzekwowania zakazu palenia za kierownicą”.
Najnowsze
-
Od Couriera do Transita – kompletny przegląd modeli Ford Pro i zabudów. Który wariant wybrać dla swojej firmy?
Oto przegląd modeli Ford Pro - od kompaktowego Couriera po pełnowymiarowego Transita. Sprawdź, jakie zabudowy są dostępne, porównaj ładowność, zasięg i funkcjonalność, i dowiedz się, który wariant najlepiej odpowiada potrzebom Twojego biznesu. -
Via Carpatia to droga donikąd? Oto dlaczego Polska wschodnia wciąż nie ma swojej ekspresówki
-
Tłusty obiad i piwo? Polak pije, jedzie i ryzykuje. Szokujące dane o polskich kierowcach!
-
Tranzyt przez Warszawę to koszmar? Nowy wariant trasy S7 dzieli mieszkańców i kierowców!
-
Jeździłyśmy Alpine A290. To początek nowego rozdziału
Zostaw komentarz: