Quantcast
Edyta Klim

Motocyklowy festiwal Petrolettes tylko dla kobiet!

W dniach 29-31 lipca odbędzie się w Berlinie festiwal motocyklowy tylko i wyłącznie dla kobiet! Cały weekend poświęcony będzie tematyce "female motorcycle culture".

Bogaty i niepowtarzalny program Petrolletes obejmuje: koncerty, występy, pokazy motocyklowych filmów, warsztaty, wyścigi motocyklowe oraz nieustanną imprezę w rytmie silników. Na scenie rozmawiać będą kobiety, które osiągnęły sukces w dziedzinie motoryzacji w roli: projektantów, mechaników, dziennikarzy itp. Opowiadać będą o swoim doświadczeniu, dyskutować i zarażać pasją.

Całemu wydarzeniu przyświeca hasło: Unite-Rally-Race Party-Dance-Camp-Repeat, które zjednoczyć ma motocyklistki z różnych części Europy, a nawet świata! Festiwal nie dzieli pojazdów na 2, 3 czy 4 koła – ważna jest kobieca pasja do motoryzacji.

Festiwal organizuje berliński, żeński klub motocyklowy The Curves MC. Irene Kotnik była zachwycona podobnym festiwalem w USA i postanowiła zjednoczyć motocyklistki w Berlinie. Najpierw impreza miała być kameralna, jednak ostatecznie przybrała formę festiwalu, który jest częścią nowej działalności kulturalnej w Berlinie – od kobiet dla kobiet.

– Chcemy spotkać dużo więcej motocyklistek i grup kobiecych z całej Europy. Jestem podekscytowana możliwością zobaczenia twórczej różnorodności kobiecych motocykli custom. Chcemy nagrodzić najszybszą i najpiękniejszą maszynę. Kopnięcie to się liczy! – mówi Cäthe Pfläging.

– Coraz więcej kobiet pasjonuje się mechaniką i techniką. Wzrost sprzedaży motocykli, nowe kluby i zainteresowanie mediów sprawiają, że taki festiwal jest potrzebny. Chcemy go zrobić w barwnej i ekscytującej, kobiecej odsłonie – dodaje Janna Strauss.

Petrolletes odbędzie się w klimatycznej manufakturze Motorworld, która mieści się w cytadeli Spandlu, gdzie można także popływać łodzią. Wejściówka na cały weekend to koszt 26,93 Euro, a bilety kupić można tu: https://www.eventbrite.com/e/petrolettes-tickets-22158998160. Należy się spieszyć, bo ilość gości jest ograniczona do 300.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/petrolettes/

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze