
Motocyklowa karetka wraca do Łodzi
8 kwietnia w Strykowie kolejny sezon pracy rozpoczyna motoambulans Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, który w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi będzie wspierał pracę karetek w rejonie węzła autostradowego A1/A2.
„Motoambulans stacjonujący w Strykowie ma możliwość szybkiego udzielenia pomocy osobom rannym na obu autostradach. Wobec piętrzących się korków i kłopotów z utworzeniem „korytarza życia” ratownik na motocyklu dociera do poszkodowanych szybciej niż karetka” – Adam Stępka, rzecznik WSRM w Łodzi.
Czas dotarcia motoambulansu jest o połowę krótszy niż tradycyjnej karetki.
Innowacyjność i współpraca mają moc
Projekt „Motoambulans w Pogotowiu” to przykład innowacyjnej współpracy, która w sytuacji braku mowy o motoambulansach w Ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym pozwala wykorzystać motocykle ratunkowe w służbie Pogotowia niezależnie od finansowych możliwości lokalnych władz. Za wyposażenie i utrzymanie motocykla odpowiedzialna jest Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska, która środki finansowe pozyskuje od darczyńców i sponsorów chcących wspierać ratowanie zdrowia i życia. Dyżury na motoambulansie pełnią nieodpłatnie ratownicy – wolontariusze Fundacji.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łodzi już w poprzednim sezonie udowodniła, jak dobrze potrafi zorganizować pracę motoambulansu, aby zoptymalizować jego efektywność. Ogromna wiedza, doświadczenie i zaangażowanie WSRM w Łodzi pozwalają dysponować motocykl ratunkowy wszędzie tam, gdzie jest on potrzebny, i w razie potrzeby zmieniać miejsce stacjonowania motoambulansu.
Kolejne motocykle ratunkowe już wkrótce
Potrzeba wykorzystania motoambulansu jako wsparcia pracy Pogotowia Ratunkowego jest ogromna. Drugi motoambulans Fundacji wyruszy w tym roku do pracy w woj. śląskim, toczą się również rozmowy z kolejnymi jednostkami.
„Wiemy, jak ważna jest szybka pomoc, dlatego codziennie pracujemy nad znalezieniem finansowania na kolejne motocykle ratunkowe. Utrzymanie motocykla to około 35 tysięcy złotych na sezon na każdy z motoambulansów. Do końca nie mieliśmy pewności, czy uda nam się zagwarantować pracę dwóch już wdrożonych motocykli, jednak dzięki zaangażowaniu darczyńców i sponsorów wiemy, że motoambulans w Łodzi będzie do dyspozycji aż do października. Wciąż zbieramy środki na utrzymanie i wdrożenie pozostałych motocykli” – Emilia Ornat, prezes Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: