Motocaina w Rage Race

Jedyny damski team w Rage Race to oczywiście zespół redakcyjny Motocainy! Na tej ekskluzywnej motoimprezie nie może nas zabraknąć. Za 16 dni startujemy!

Katarzyna Frendl i Agnieszka Sankowska – uczestniczki Rage Race 2009
fot. Artur Jakubczyk

W jakim składzie startujemy w Rage-Race?
Startujemy we dwie, bo nasze BMW Z4 nie zmieści więcej redaktorek motocaina.pl!

Czym startujemy?
Będziemy prowadzić nowiutkie Z4, które jako pierwszy w BMW roadster ma chowany, sztywny dach. Liczymy na piękną pogodę, zatem nasz kabriolet będzie idealnie prezentować się podczas całej trasy Rage Race. To auto nie potrzebuje zbędnych zabiegów tunerskich, by robić wrażenie niezwykłym gangiem najmocniejszego w tym modelu 3-litrowego silnika. 

Pod maską zamontowano sześciocylindrową rzędówkę z podwójnym turbo, która dysponuje bagatela: 306 KM! Nasze Z4 zostało wyposażone też – w znaną z przepięknego M3 – 7- biegową, sportową skrzynię automatyczną z podwójnym sprzęgłem – w takiej wersji auto przyspiesza w iście motocyklowym tempie, jedynie 5,2 sekundy do setki!

Nasze BMW Z4 spodobało się nie tylko nam
fot. Frendl

Dlaczego bierzemy udział w Rage-Race?
Chcemy naszą obecnością podkreślić, że kobiety – często na równi z mężczyznami – rywalizują w przeróżnych konkurencjach motoryzacyjnych, także kochają samochody (my dodatkowo jesteśmy także zagorzałymi motocyklistkami) i uwielbiają nimi jeździć wykorzystując najlepsze własności tych aut. Jako redakcja kobiecego portalu motoryzacyjnego www.motocaina.pl, chcemy także pokazać Polsce, że płeć piękna może mieć sporo do powiedzenia w kwestiach auto-moto i że nie zajmujemy się jedynie kolarami nadwozi, czy tapicerki. 

W serwisie www.motocaina.pl poruszamy zarówno kwestię fotelików dla dzieci, testujemy samochody i motocykle, podróżujemy z użytkowniczkami po świecie, ale też podejmujemy mocno techniczne tematy eksploatacyjno-serwisowe.

Nawiązując do naszego udziału w Rage Race, mamy też obszerny dział poświęcony kobietom w sportach motorowych, których na szczęście przybywa, nawet w tych uznawanych za typowo męskie dyscyplinach, takich jak żużel, kaskaderka motocyklowa (stunt), rajdy samochodowe i motocyklowe. Ale przede wszystkim Rage Race dla nas to wyzwanie i przygoda. Nie możemy się już doczekać startu!

Miałyśmy już okazję jeździć Z4. Jak wrażenia?
 Wypróbowałyśmy Z4 na torze i jesteśmy przekonane, że ten samochód będzie idealnie współgrał z naszą sportową ambicją i zacięciem w rywalizacji Rage Race. To auto prowadzi się jakby było jednością z kierowcą. Klasyczny napęd na tył daje niesamowitą frajdę z jazdy w bezpiecznych warunkach na torze. Na zwykłej drodze można delektować się jego błyskawicznym przyspieszeniem dostarczając odlotowej muzyki dla spragnionych takich pomruków uszu, albo prowadzić delikatnie, rozkoszując się urokami jazdy z otwartym dachem. Taka uniwersalność Z4 wyjątkowo przypadła nam do gustu.

Auto na torze spisuje się rewelacyjnie
fot. Artur Jakubczyk

Czy startowałyśmy w podobnych imprezach?
Redakcja Motocainy brała udział w motoimprezach przeróżnego typu, jednak na zdecydowanie mniejszą skalę. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w Rage Race dysponując urokliwym autem, mając przy tym możliwość promowania naszego kobiecego portalu motoryzacyjnego www.motocaina.pl

Czego oczekujemy po Rage-Race 2009?
Świetnej zabawy, którą zamierzamy ubarwiać swoją obecnością! Chcemy też poznać inne teamy podobnie zakręcone na punkcie motoryzacji. Nasze auto oklejone w barwy Motocainy na pewno będzie się rzucać w oczy, więc mamy nadzieję także, że o kobiecym portalu motoryzacyjnych dowie się mnóstwo osób.

Redakcja Motocainy w akcji
fot. Artur Jakubczyk

Jaki stawiamy sobie cel? Oczywiście chcemy rywalizować w Rage Race! Jednak dla nas esencją imprezy jest samo pokonanie tylu kilometrów i dotarcie do ciekawych miejsc, które mamy nadzieję odwiedzić na trasie. Jednocześnie to będzie super test dla BMW Z4, który zamierzamy zamieszczać na bieżąco, czyli codziennie na www.motocaina.pl wraz z naszymi relacjami z każdego dnia Rage Race.

Czy o Rage-Race będzie można przeczytać na stronie motocaina.pl?
Na naszej stronie znajdą się wszystkie informacje dotyczące Rage Race, nasze spostrzeżenia po całym dniu, podsumowanie punktowe i opisy wrażeń z najbardziej ciekawych przygód, które nas zapewne spotkają podczas tych niesamowitych 3 dni!

Więcej o Rage Race na www.rage-race.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze