Motocaina.pl kończy dziś dwa lata! Filmy

Utworzony w prima aprilis w 2009 roku kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl, wcale nie był żartem. Po dwóch latach bije rekordy oglądalności, jest organizatorem zawodów dla pań i skutecznie integruje środowisko kobiet zainteresowanych motoryzacją.

Przez dwa lata serwis rozwinął się, zyskał nowe współpracowniczki i lojalnych użytkowników. Profil Motocaina.pl na Facebooku ma obecnie 2412 fanów. Od początku istnienia portal odwiedziło ponad 761* tysięcy unikalnych użytkowników, generując blisko 3 miliony odsłon. Średnio dziennie na stronę Motocaina.pl wchodzi obecnie około 5 tysięcy unikalnych użytkowników.

Duma, ale i pokora
Takie wyniki napawają nas dumą, że tworzymy unikalny serwis, będąc dla internautów ciekawą alternatywą dotychczasowych portali motoryzacyjnych.

Katarzyna Frendl – redaktor naczelna
fot. z archiwum Motocaina.pl

– To dla całego zespołu Motocaina.pl duże wyróżnienie, że zdobyłyśmy zaufanie użytkowników internetu. Jednak nie osiadamy na laurach i dzięki wytężonej pracy nasze statystyki z miesiąca na miesiąc są lepsze. Czytelnicy doceniają nasz wkład pracy w tworzenie unikalnych treści i niekonwencjonalne podejście do motoryzacji. Jednocześnie urozmaicamy kontent o różne tematy, m.in. te, które zgłaszają nam nasze czytelniczki. Organizujemy dla nich konkursy z nagrodami, przeróżne spotkania integracyjne i zmagania sportowe – mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna i właściciel Motocaina.pl.

Kobiecy portal motoryzacyjny tworzy 100-procentowo damski zespół redakcyjny, w którego skład wchodzą nie tylko pasjonatki motoryzacji, ale także czynne uczestniczki wielu dyscyplin sportów motorowych tj: żużel, drifting, karting, wyścigi motocyklowe, rajdy. Każda z nich jest ekspertką w danej dziedzinie i potrafi w entuzjastyczny sposób opisywać wydarzenia sportowe. Dlatego też – jak nigdzie indziej – na Motocainie można znaleźć obszerny dział poświęcony udziałowi kobiet w sporcie motorowym.

Atuty i nasza wyjątkowość
Redakcja organizuje testy samochodów i motocykli, ankiety (na próbie min. 1000 osób), moderuje forum, jako jedyne medium publikuje motoryzacyjny program telewizyjny oraz aranżuje spotkania integracyjne dla pań (m.in. Andrzejki dla motocyklistek, Motocyklistki topią Marzannę, Dzień Motocyklistki), zawody sportowe tj. samochodowy Puchar Kobiet Motocaina.pl na Dolnym Śląsku i w Warszawie (50 zawodniczek) czy Kartingowy Puchar Kobiet Motocaina Cup, gdzie główną wygraną był wyjazd na Grand Prix Formuły 1.

Jednak głównym tematem Motocaina.pl jest motoryzacja widziana fachowym, kobiecym okiem. Nasz przekaz kierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn (z danych rejestracyjnych wynika, że stronę odwiedza 80% kobiet i 20% mężczyzn). Poza najciekawszymi newsami z branży, każdy użytkownik znajdzie w serwisie m.in. opisy podróży, porady dotyczące auto-moto mody i przydatnych podczas jazdy gadżetów, artykuły dotyczące eksploatacji pojazdów oraz techniki samochodowej i motocyklowej, rady dla matek i ojców motobrzdąców, a dla ciekawych świata wojskowości oferujemy także dział militaria kobiecym okiem.

Naszą pasją są samochody, motocykle, a nawet pojazdy militarne (brak na zdjęciu 😉
fot. Robert Brykała

Dokonania i plany
Patronujemy różnym imprezom motoryzacyjnym oraz przedsięwzięciom, także charytatywnym i krzewiącym bezpieczeństwo na drodze, lecz te wszystkie działania to dopiero preludium do atrakcji, jakie planujemy dla czytelników na rok 2011. Już niebawem odbędzie się pierwsza eliminacja samochodowych zmagań dla kobiet, 14 maja – Dzień Motocyklistki na warszawskim Bemowie, zainaugurujemy także szkolenia samochodowe oraz motocyklowe dla kobiet. W Motocaina.pl zajdą też wielkie zmiany – to kwestia kilku tygodni. Pracujemy nad projektami, które narazie owiane są tajemnicą, lecz mamy nadzieję, zostaną docenione przez naszych czytelników. W miesiącach zimowych po raz drugi zorganizujemy Kartingowy Puchar Kobiet.

Jak każde medium, również nas nie omijają błędy, potknięcia, opóźnienia, jednak z każdej porażki staramy się wyciągać wnioski i konsekwentnie dążyć do perfekcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, doceniają i szanują – zarówno czytelniczki i czytelników, reklamodawców oraz lojalnych partnerów biznesowych. Wierzymy, że idea serwisu Motocaina.pl oraz nasza misja krzewienia motoryzacyjnej edukacji wśród kobiet, pozwolą nam wspólnie zmienić ogólne postrzeganie pań za kierownicą.

Zespół Motocaina.pl

* Dane: wg Google Analytics               

Poniżej filmy z naszych aktywności (zapraszamy na nasz kanał na You Tube – kliknij tutaj).

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

WOW! Gratulacje i sto lat! Powodzenia dziewczyny 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze