Molly Taylor zwycięża rajd Val d’Orcia we Włoszech

Miniony weekend okazał się bardzo udany dla Molly Taylor podczas Ronde della Val d'Orcia, włoskiego szutrowego rajdu w sercu Toskanii.

Długość przejazdu liczyła sobie 11 kilometrów, a zawodnicy pokonywali ją czterokrotnie. W rajdzie zgłooszonych zostało 114 załóg i startowały one w różnych kategoriach: WRC, S2000, S1600.

Seb Marshall – dotychczasowy pilot Molly – tym razem nie dyktował zawodniczce. Zastapił go Włoch Giacomo Ciucci, dla którego jazda z Molly była pierwszym anglojęzycznym doświadczeniem tego typu.

Konkurując z 44 startującymi załogami w autach 4WD, Molly i Giacomo pokazali wysoki poziom i ustanowili najwyższy czas w samochodzie 2WD, zajmując ostatecznie pierwszą lokatę w klasie!

– Pierwsza część odcinka była mglista i warunki jakie tam panowały mogły zmylić niejednego kierowcę – byliśmy bardzo zaskoczeni, że udało nam się zrobić to w najkrótszym czasie. Giacomo wykonał kawał dobrej roboty, szybko zaadaptował się do warunków, jakie mieliśmi, a wydawanie poleceń po angielsku robił po raz pierwszy. Nie przewidzieliśmy jednak, że temperatura wzrośnie tak bardzo. Okazało się to przy przejeżdżaniu drugiej pętli, a my wybraliśmy złe opony, więc na metę dojechaliśmy w strasznym stanie. Trochę nas to zmartwiło, bo jednak straciliśmy chwilę czasu, ale dwa ostatnie odcinki poprawiły nam humory. To był wspaniały weekend i dobry trening przed Rally GB. A samochód jest w świetnej kondycji. Cała moja ekipa bardzo ciężko pracowała, więc dedykuję im ten sukces w podziękowaniu za pomoc. Dziękuję też Giacomo Ciucci za super dobrze wykonaną pracę. To był weekend pełen radości, włoscy organizatorzy byli przesympatyczni i bardzo ciepło nas tu przyjęli. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu – opowiada Molly Taylor.

Molly Taylor, zawodniczka United Business ukończyła rajd z pierwszą lokatą w klasie R3T, drugą w klasie 2WD i plasuje się na 12 pozycji w generalce. Po sukcesie we Włoszech, Molly Taylor będzie zmagać się w Wales Rally GB, aby utrzymać pozycję liderki po zwycięstwie, jakie odniosła w ERC Ladies Trophy podczas Rajdowych Mistrzostw Europy 2013 – o czym pisałyśmy tutaj.

Molly Taylor podczas rajdu Ronde Della Val d’Orcia we Włoszech
fot. z archiwum zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze