Mocno zmienione Mitsubishi ASX pojawi się w Genewie

Mitsubishi zapowiada premierę zmodernizowanego ASX-a na rok modelowy 2020. Odbędzie się ona podczas 89. edycji Geneva Motor Show, która rusza 5 marca.

ASX został wprowadzony do sprzedaży w 2009 roku i do dziś sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy tego SUV-a, w 90 krajach na świecie. Jest on trzecim pod względem popularności modelem Mitsubishi.

Nowy ASX  został odświeżony zgodnie z koncepcją stylistyczną Dynamic Shield. Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla, oraz osłona pod zderzakiem dopełniają wyglądu. Nowa stylizacja sprawia, że maska jest bardziej pochylona, dzięki czemu poprawiła się widoczność z przodu. Charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka, podkreślają stylizację typową dla samochodów Mitsubishi.

W tylnej części nadwozia ASX-a zastosowano zestaw lamp LED (z wyjątkiem kierunkowskazów), który rozciąga się na całej szerokości samochodu i podkreśla jego masywną sylwetkę. Model teraz dostępny w żywym kolorze Red Diamond, energicznym Sunshine Orange oraz eleganckim Oak Brown.

Nowe Mitsubishi ASX oferuje najnowszą wersję systemu łączności z urządzeniami mobilnymi SDA. Pozwala on także między innymi na oglądanie filmów zapisanych na pendrive. Wielkość wyświetlacza zwiększono z siedmiu do ośmiu cali, a w najwyższych wersjach wyposażenia dostępny jest system nawigacyjny Tom Tom. Aby uzyskać informację o ruchu w czasie rzeczywistym wystarczy połączyć się z internetem za pomocą smartfona.

Wkrótce dostępna będzie aplikacja, która wykorzystując wskazania prędkościomierza, licznika kilometrów i świateł ostrzegawczych dostarczy wiele informacji o pojeździe. Aplikacja umożliwi sprawdzenie poziomu paliwa i wskaże kierowcy drogę do najbliższej stacji benzynowej, a także udzieli wskazówek dotyczących przeglądów i obsługi samochodu.

Na rynkach europejskich ASX będzie oferowany z benzynowym 16-zaworowym silnikiem MIVEC o pojemności 2 litrów, współpracującym z pięciobiegową manualną skrzynią biegów, lub z  przekładnią automatyczną INVECS-III CVT z trybem sportowym. Dostępne będą wersje z napędem na oś przednią oraz na cztery koła.

Najnowsze

Skoda VISION iV – wizja elektrycznej przyszłości

Podczas Geneva Motor Show, Skoda zaprezentuje elektryczny samochód koncepcyjny VISION iV. Czterodrzwiowy crossover coupe wyróżniać się będzie wyjątkową sylwetką.

Skoda VISION iV będzie mieć sportowo zaprojektowane nadwozie, 22-calowe, aerodynamicznie zoptymalizowane obręcze kół oraz mocno poszerzone błotniki. Charakterystyczna opływowa linia dachu, łącząca przód i tył pojazdu, podkreśla powierzchnie drzwi pozbawionych tradycyjnych klamek. Lusterka zewnętrzne zostały zastąpione przez kamery, których obudowa przypomina płetwy rekina.

Przód pojazdu wyróżnia się zaprojektowanym na nowo, typowym dla Skody szerokim grillem, o drobnym, pionowym ożebrowaniu i krystalicznych strukturach. Duże wloty powietrza podkreślają usportowiony wygląd przodu pojazdu. Masywny tył tworzą kontury aerodynamicznego spoilera oraz charakterystyczne dla marki, LED-owe tylne światła nawiązujące do kształtu litery „C”. Element przykuwający uwagę z tyłu samochodu to napis „ŠKODA” – każda składająca się na niego litera jest podświetlona na czerwono.

W roku 2019 Skoda rozpocznie pierwszy etap produkcji samochodów elektrycznych. W roku 2020 na rynku pojawią się pierwsze modele produkowane na platformie MEB. W kolejnych czterech latach Skoda zainwestuje około dwa miliardy euro w  rozwój na wielu płaszczyznach, związany z wprowadzeniem do oferty samochodów elektrycznych. Do końca 2022 roku czeski producent zaprezentuje kilkanaście zelektryfikowanych modeli.

Najnowsze

Nieudana próba ominięcia korka

Kierowca Audi chciał oszczędzić sobie oczekiwania w długim sznurze samochodów i mogło mu się to udać, gdyby nie „przeszacował” tak bardzo swojego manewru.

Pewnie niejednemu z was zdarzyło się wyprzedzić kilka aut stojących w korku, żeby móc szybciej skręcić w boczną uliczkę. Nie jest to zachowanie właściwe, ale też nie tego kalibru co omijanie korka, żeby znaleźć się na jego początku.

Kierowca Audi na tym nagraniu chciał wykonać pierwszy z tych manewrów, na co można by jeszcze przymknąć oko. Ale zobaczcie ile samochodów chciał w ten sposób ominąć! Wykazał się wyjątkowym… „optymizmem” sądząc, że z naprzeciwka nie nadjedzie inne auto i nie pokrzyżuje mu planów. Zabawne są przy tym nerwowe ruchy kierującego Audi, wyraźnie poirytowanego, że drugi kierowca pokrzyżował mu plany.

Najnowsze

Dostawca pizzy łamie przepis za przepisem

Nikt nie lubi, kiedy zamówiona przez niego pizza przyjeżdża letnia, nie mówiąc już o zimnej. Z dwojga złego wolelibyśmy mimo wszystko podgrzać ją w mikrofalówce, niż oglądać takie nagrania.

Praca dostawcy pizzy to dość niewdzięczne zajęcie. Raczej kiepsko płatne, za to wymagające działania pod ciągłą presją czasu. Przemieszczanie się po mieście ułatwiają skutery, ale wyobraźcie sobie, że musicie na nich jeździć również zimą.

Rozumiemy zatem dostawców, którzy bardzo się starają jak najszybciej dotrzeć do celu. Mimo to, „wyczyny” tego konkretnego dostawcy trochę przerażają. Zobaczcie ile razy rażąco złamał przepisy na tym krótkim nagraniu.

Najnowsze

Dziś rocznica śmierci Janusza Kuliga – wygraj książkę o nim!

Fanom rajdów samochodowych przypominać tej feralnej daty nie trzeba. Warto dziś pamiętać o jednym z najbardziej utalentowanych, polskich kierowców rajdowych. My ten dzień uczcimy konkursem, w którym można wygrać książkę: „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”.

Ten rok przynosi wiele ważnych dat i wydarzeń, związanych z pamięcią o Januszu Kuligu – trzykrotnym mistrzu Polski i wicemistrzu Europy, a przy tym zawodniku o nienagannej postawie sportowej.

Janusz Kulig – trzykrotny rajdowy mistrz Polski, wicemistrz Europy i wzór sportowej przyzwoitości, zginął 13 lutego 2004 r. w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni.

Dziś przypada 15 rocznica tamtego dramatu. O godzinie 17-stej, w kościele parafialnym „Redemptor Hominis” w Łapanowie, w powiecie bocheńskim, zostanie odprawiona msza święta w intencji Janusza Kuliga. Bliscy kierowcy, jego przyjaciele i kibice rajdowi będą się modlić za wielkiego sportowca, a po mszy udadzą się na pobliski cmentarz do jego mogiły. Jeśli możecie także przybądźcie do Łapanowa, rodzinnej miejscowości słynnego kierowcy rajdowego.

W terminie od 5 do 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozgrywanego od roku 2006. Tegoroczna trasa (oprócz klasycznych odcinków miejskich w Wieliczce) będzie prowadzić przez dwie próby sportowe w okolicach Łapanowa. Przy okazji Memoriału rondo po południowo-wschodniej stronie Gdowa ma otrzymać imię Janusza Kuliga; rondo, oddane do użytku we wrześniu 2018, jest częścią drogi wojewódzkiej 966. Tą trasą przed laty codziennie jeździł w młodości Janusz, gdy pracował jako kierowca w rodzinnej firmie w Łapanowie.

Z kolei 19 października przypadnie 50 rocznica urodzin mistrza Kuliga. Tę rocznicę uhonoruje grupa „Walim Rajdowy”, organizująca spotkania kibiców obok odsłoniętego w 2008 r. przy walimskich zakrętach obelisku ku czci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Auto Klub Dziennikarzy Polskich, wydawca serii „Biblioteka AKDP”, postanowił uczcić pamięć znakomitego rajdowca wznowieniem książki „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”. Druga edycja jest znacznie rozszerzona w porównaniu z pierwszą, przynosi także wiele nigdy dotąd nie publikowanych fotografii Janusza. Ta książka to interesująca i cenna lektura dla wszystkich sympatyków sportu samochodowego. Bliższe informacje na temat książki „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu” tutaj.

Wygraj książkę „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”
Wystarczy, aby pod tym artykułem zamieścić komentarz, dlaczego akurat Ty powinnaś / powinieneś wygrać książkę „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu” a możesz wygrać jedną z trzech książek! Komentarze zamieszczone poprzez wasze konta na Facebooku będą dodatkowym atutem dla Jury, składającego się z redaktorek redakcji motocaina.pl. Liczba lajków pod komentarzem również. Oczywiście osoby, które nie mają konta na FB, także mogą napisać komentarze korzystając z naszego systemu.

Regulamin-konkursu-Motocaina-„Ostatni-przejazd.-Opowiesci-o-mistrzu-Kuligu.pdf

Konkurs trwa do 15.02.2019 do godziny 23.59. Jury oceni wszystkie komentarze udzielone pod tym artykułem, by w poniedziałek 18.02 zamieścić rozwiązanie konkursu na stronie motocaina.pl. Prosimy o sprawdzenie wówczas, czy zamieszczony komentarz został wybrany jako zwycięski i wysłanie najpóźniej do 22.02 danych teleadresowych do wysłania książki. Po tym terminie książki przechodzą jako nagrody w kolejnych konkursach.

Powodzenia!

Najnowsze