„Młodzież” szaleje za kierownicą – 150 km/h w mieście

Pełne wrzasku, histerycznego śmiechu i przekleństw nagranie pokazujące jak młodzi ludzie potrafią "bawić się" w samochodzie.

Mówi się, że młodzi kierowcy często bywają nieodpowiedzialni, ryzykują za kierownicą i dają się prowokować rówieśnikom. To co prawda tylko stereotyp, ale to nagranie wyjątkowo dobrze go potwierdza.

Grupka kolegów wybrała się na nocną przejażdżkę ulicami miasta. Pędzą nawet 150 km/h, pokonują skrzyżowania na czerwonym świetle i mają przy tym dziki ubaw. Zobaczcie zresztą sami. Tylko wcześniej przyciszcie głośniki.

Najnowsze

Dostałeś mandat? Zapłać go przez Internet!

Zdarza się, że nawet najbardziej uczciwi obywatele otrzymują mandaty. Wystarczy zwykłe rozkojarzenie aby zapomnieć o doładowaniu karty miejskiej czy lekkie zagapienie się, co kończy się przekroczeniem prędkości. Kiedy już jednak dojdzie do wystawienia mandatu nie należy chować głowy w piasek – tylko terminowe uregulowanie wpłaty pozwoli na uniknięcie dalszych konsekwencji, a także niepotrzebnego stresu. Najwygodniejszą opcją jest zapłacenie mandatu przez Internet.

Minęły już czasy w których mandat można było zapłacić tylko od razu, na miejscu w którym doszło do wykroczenia lub w urzędzie pocztowym. W dobie internetu i mobilnych rozwiązań nie warto marnować własnego czasu na stanie w kolejkach na pocztach oraz w bankach.

Opłacenie mandatu przez Internet to także niesamowita wygoda – przelewu należności można wykonać siedząc w fotelu w środku nocy, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących pory wykonania przelewu.

Internet może stać się także szansą na uniknięcie kary za opłacenie mandatu po terminie – dzięki płatnościom mobilnym przelew nie tylko zostanie przelany natychmiastowo na konto Urzędu Skarbowego, ale i dostaniesz potwierdzenie, że wpłata została dokonana terminowo – nawet jeżeli wykonałeś go o 23:59!

Serwis, dzięki któremu zapłacenie mandatu trwa dosłownie chwilę!

Dzisiaj bez problemu można zapłacić mandat przez Internet – m.in. za pomocą strony www.zaplacmandat.pl. Strona ta obsługuje płatności wszystkich mandatów, które zostały wystawione przez policję – bez znaczenia jest charakter przewinienia oraz wysokość kary. Aby uregulować należności i móc zapomnieć o mandacie wystarczy dosłownie kilka minut.

Aby opłacić mandat za pośrednictwem strony zaplacmandat.pl wystarczy podać swoje dane, m.in. takie jak imię i nazwisko, numer PESEL oraz adres skrzynki mailowej. Na podany adres e-mailowy po zrealizowaniu transakcji przyjdzie potwierdzenie opłacenia kary. Oczywiście, aby dokonać opłaty mandatu należy posiadać jego serię i numer, a także znać dokładną kwotę na którą mandat został wystawiony.

Serwis ten oferuje swoim klientom wiele opcji opłacenia mandatu – począwszy od płatności BLIK, poprzez przelew internetowy, aż po kartę kredytową. Tylko od osoby opłacającej zależy to na jaką metodę opłacenia się zdecyduje i która jest dla niego najbardziej optymalną.

Najnowsze

Jazda pod słońce, chwila nieuwagi i cztery auta uszkodzone

O dużym szczęściu może mówić autor nagrania, którego nieuważny kierowca jakimś cudem ominął.

Na wyjeździe z tunelu kierowcy byli mocno oślepiani przez słońce, co utrudniało zorientowanie się, że samochody z przodu zatrzymały się. Nie zauważył tego pewien kierowca Mercedesa klasy A.

Całe zajście jest o tyle nietypowe, że Mercedes nie uderzył w auto z kamerą, ale ominął je i zatrzymał się dopiero na Skodzie Rapid. W sumie zostały uszkodzone cztery samochody.

Najnowsze

Przejazd na czerwonym, zakończony dachowaniem

Pokonywanie skrzyżowania na "późnym pomarańczowym" może mieć bardzo poważne konsekwencje. Tak też było w tym przypadku.

Kilka dni temu w Gliwicach do poważnego wypadku. Kierujący Dacią Duster zignorował czerwone światło i z dość dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie. Uderzyło w niego prawidłowo jadące Renault Clio, co spowodowało przewrócenie się rumuńskiego SUV-a najpierw na bok, a później na dach. Przy okazji uszkodził on również, stojące po drugiej stronie skrzyżowania, Audi.

Przybyły na miejsce patrol policji odstąpił od nałożenia mandatu na 28-letniego kierowcę Dacii. Zamiast tego zostało mu zatrzymane prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd.

Najnowsze

Kolejny warsztat samochodowy złapany na zatruwaniu środowiska

Straż Miejska od ponad dwóch lat kontroluje warsztaty samochodowe i chociaż można mówić o poprawie w gospodarowaniu przez nie odpadami, to nadal zdarzają się zakłady, które rażąco łamią przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Na początku października funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska skontrolowali warsztat samochodowy na warszawskich Bielanach. Zauważyli oni tam beczkę z rurami, a w środku pompę zasysającą odpady z szamba. Okazało się, że system rur odprowadza nieczystości płynne na tyły budynku gdzie wpadają bezpośrednio do gruntu. Właściciel nazwał instalację „przydomową oczyszczalnią ścieków”.

Podczas sprawdzania owej instalacji, funkcjonariusze zauważyli 200-litrowe beczki wypełnione zużytym olejem. Z kolei w pomieszczeniu magazynowym natrafili na piec, w którym spalano ten przepracowany olej silnikowy oraz zużyte filtry olejowe, filtry powietrza i inne części. Warto przy okazji dodać, że zbyt niska temperatura spalania powoduje powstawanie związków chemicznych i spalin o bardzo silnym działaniu trującym, rakotwórczym i mutagennym.

Podczas inspekcji znaleziono także pomieszczenie, w którym składowane były opakowania po oleju silnikowym, najpewniej przygotowane do spalenia. Za wszystkie te naruszenia, wobec właściciela zastosowano „surową sankcję karną” (stołeczna Straż Miejska nie precyzuje jaka była to sankcja). Nakazano także uprzątnięcie terenu i zakazano używania pieca na zużyty olej. Cały warsztat został też objęty specjalnym nadzorem.

Najnowsze