Mitsubishi dostarczy 130 pickupów L200 dla PKP

Przeznaczone dla PKP Mitsubishi L200 Invite przygotowano do pracy wyposażając je dodatkowo między innymi w zabudowy I stalowe regały w ich wnętrzu, lampy LED do oświetlenia dodatkowego miejsca pracy czy pomarańczowe koguty magnetyczne.

Transakcja w ramach publicznego przetargu dotyczy 130 pickupów Mitsubishi L200, które posłużą funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei na terenie całego kraju. Samochody Mitsubishi są obecne we flocie PKP od 2011 roku – wraz z wymienioną wyżej dostawą Mitsubishi L200, Polskim Kolejom Państwowym służy aż 229 egzemplarzy Mitsubishi L200, ASX i Outlander.

Ostatnia dostawa 130 Mitsubishi L200 dla SOK to wersje Invite oraz Intense, która jest oferowana z najnowszej generacji systemem napędu 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego w standardzie. Spośród konkurencji Mitsubishi L200 wyróżnia także możliwość korzystania z napędu 4×4 Super Select przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni, także na asfalcie. Do napędu Mitsubishi L200 służy turbodiesel o pojemności 2.2-litra, który współpracuje z 6-stopniową skrzynią automatyczną lub 6-biegową ręczną przekładnią.

Mitsubishi dostarczy 130 pickupów L200 dla PKP

Mitsubishi L200 dla SOK w wersji Intense przeznaczono do czynności operacyjnych z możliwością przewozu psów I dodatkowo wyposażono je w radiostacje i anteny. Wydania 130 egzemplarzy Mitsubishi L200 dla Polskich Kolei Państwowych rozpoczęły się w maju a zakończą w czerwcu bieżącego roku.

Najnowsze

Seat montuje w nowym Leonie aż 16 anten. Do czego służą?

Współczesne samochody coraz częściej wyposażane są w systemy łączności bezprzewodowej. Podczas podróży chcemy odbierać nie tylko stacje radiowe, ale i dane GPS czy Internet za pomocą WiFi lub sieci 4G. Z tego powodu w nowoczesnych modelach już montuje się aż 16 anten. Do czego służą?

Anteny samochodowe przestały służyć jedynie do odbioru fal radiowych. Stały się narzędziami wspierającymi zaawansowane systemy bezpieczeństwa i łączności. Metalowe konstrukcje w samochodach zmieniają energię elektryczną w fale elektromagnetyczne i na odwrót, spełniając funkcję nadajnika i odbiornika. 

Już samo umożliwienie odbioru stacji AM, FM czy w standardzie DAB wymaga montażu w samochodzie kilku anten. Do tego dochodzą kolejne odbiorniki i nadajniki przesyłające dane 4G, które zapewniają dostęp do asystentów bezpieczeństwa, a także wzmacniają sygnał odbioru w smartfonach pasażerów. Anteny również pomagają przy określaniu położenia samochodu poprzez GPS czy zapewnianiu łączności Bluetooth lub WiFi. Nie wszyscy wiedzą, że urządzenia te sprawdzają się również przy zdalnym ustawianiu temperatury w samochodzie. 

Wyzwaniem dla inżynierów opracowujących nowe modele samochodów jest zapewnienie jak najwyższego komfortu korzystania ze wszystkich funkcji bezprzewodowych. Specjaliści szukają ciągle nowych sposobów łączności nawet w najtrudniejszych warunkach.

16 anten nowego Seata Leona

 • 5 anten radiowych: analogowych (AM/FM) i cyfrowych (DAB)
 • 1 antena w kształcie płetwy rekina:
 • nawigacja i pozycjonowanie (GPS)
 • WiFi i Bluetooth
 • usługi telefoniczne 4G
 • zdalna obsługa ogrzewania
 • 3 anteny telefoniczne 4G:
 • usługi łączności
 • funkcje bezpieczeństwa (połączenia alarmowe)
 • wzmocnienie sygnału telefonicznego w urządzeniach pasażerów
 • 2 anteny Bluetooth i WiFi:
 • łączenie systemu multimedialnego samochodu z urządzeniami podróżujących
 • zapewnienie funkcji obsługi bezdotykowej, Full Link i WiFi Hotspot
 • 5 anten dostępu do samochodu:
 • zdalne otwieranie zamków w drzwiach
 • systemy KESSY i Digital Key (odpowiedzialne również za włączenie i wyłączenie zapłonu z pomocą immobilisera)

Najnowsze

Czeska policja będzie strzec prawa w terenowych Land Cruiserach

Toyota dostarczyła czeskiej Policji w Průhonicach 12 modeli terenowych Land Cruiserów. Będą one służyć w Služba cizinecké policie na obszarach przygranicznych w całej Republice Czeskiej. Policja będzie stopniowo odbierać kolejne 38 aut z zakontraktowanej w przetargu liczby 50 samochodów.

Łącznie 28 policyjnych Land Cruiserów w ciemnozielonym kolorze pomoże w wymagającej służbie czeskiej Straży Granicznej. Napędza je spełniający normę Euro 6 silnik wysokoprężny o pojemności 2,8 litra i mocy 177 koni mechanicznych, w połączeniu z 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów i stałym napędem 4×4.

Czeska policja będzie strzec prawa w terenowych Land Cruiserach

Na długiej liście dostępnego wyposażenia, ułatwiającego jazdę w trudnym terenie znajdują się skrzynia rozdzielcza z reduktorem, centralny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) Torsen z blokadą, tylny mechanizm różnicowy LSD Torsen, system wspomagający zjazd ze wzniesienia (DAC) i pokonywanie podjazdów (HAC), układ zmiennej sztywności stabilizatorów (KDSS), system utrzymujący stałą prędkość w terenie (Crawl Control), system zmiennej charakterystyki napędu w zależności od terenu (Multi-Terrain Select), monitor pokazujący kąt skrętu kół podczas dokonywania manewru (Tyre Angle Display), aktywne zawieszenie (AVS) z systemem regulacji wysokości tylnej osi (AHC) oraz Drive Mode Select. Samochód może się poruszać na 17- i 19-calowych kołach.

Czeska policja będzie strzec prawa w terenowych Land Cruiserach

Najnowsze

Dzieci znów mogą chodzić bez opiekunów – kierowco, zwracaj na nie uwagę!

Od połowy maja zniesiono związane z pandemią ograniczenia w poruszaniu się dzieci bez opieki dorosłego. Część uczniów wraca również do szkół. Dla kierowców oznacza to konieczność zachowania wzmożonej czujności. Co roku najwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci ma miejsce w ciepłych miesiącach.

W wielu polskich szkołach ruszyły zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Oznacza to większe prawdopodobieństwo pojawienia się dziecka na drodze.

To właśnie w ciepłych miesiącach roku (maj-wrzesień) ma miejsce najwięcej wypadków z udziałem dzieci do lat 14. W maju 2019 r. takich zdarzeń było blisko dwukrotnie więcej niż w styczniu czy lutym tego samego roku, a najwięcej wypadków wydarzyło się w czerwcu. 
Wiosna i lato to zawsze czas wycieczek i dłuższych wyjazdów, a także większej aktywności dzieci na zewnątrz, co niestety zwiększa prawdopodobieństwo wypadku. W tym roku dodatkowym czynnikiem ryzyka może być to, że kierowcy zdążyli się już odzwyczaić od widoku dzieci poruszających się bez opieki rodzica. Tym bardziej należy zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych, przedszkoli, szkół czy osiedli mieszkaniowych – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

Kierowcy powinni pamiętać, że dzieci nie potrafią jeszcze właściwie ocenić sytuacji na drodze, dlatego mogą np. znienacka wbiec na przejście dla pieszych. W dodatku ze względu na niski wzrost trudniej zauważyć dzieci, które wychodzą zza zaparkowanego samochodu czy innej przeszkody. W takiej sytuacji kluczowe znaczenie ma koncentracja kierowcy oraz odpowiednia prędkość, która pozwoli w razie potrzeby szybko się zatrzymać.

 

Najnowsze

Nowe BMW X2 xDrive25e. To hybryda plug-in z napędem na cztery koła

Wczoraj oficjalnie do gamy SUV-ów BMW dołączył model X2 xDrive25e. Tym razem z napędem typu hybryda plug-in z zasięgiem do 57 km. Czym jeszcze nas zaskoczył producent na cyfrowej premierze?

W ofercie BMW są już cztery modele BMW X z napędem hybrydowym plug-in. Teraz dołącza do nich model BMW X2 xDrive25e z czwartą, najnowszą generacją technologii BMW eDrive.

Silnik elektryczny o mocy 95 KM i akumulator wysokonapięciowy o pojemności energetycznej 10,0 kWh umożliwiają lokalnie bezemisyjną jazdę z zasięgiem do 57 kilometrów.

Nowe BMW X2 xDrive25e

Napędzający koła tylne silnik elektryczny i trzycylindrowy silnik benzynowy o mocy 125 KM, przekazujący swoją moc na koła przednie, generują łączną moc systemu hybrydowego na poziomie 220 KM oraz specyficzny dla pojazdów hybrydowych napęd na wszystkie koła. BMW X2 xDrive25e przyspiesza od zera do 100 km/h w ciągu 6,8 s. Stacja ładowania BMW i Wallbox umożliwia pełne naładowanie wyczerpanego akumulatora wysokonapięciowego w ciągu 3,2 godziny.

Nowe BMW X2 xDrive25e

Wyposażenie standardowe obejmuje 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich, 2-strefową klimatyzację automatyczną, klimatyzację postojową oraz specyficzne dla pojazdów hybrydowych wskazania na monitorze pokładowym.Podstawową pojemność przestrzeni bagażowej 410 l można rozszerzyć do nawet 1290 litrów.

Nowe BMW X2 xDrive25e

BMW X2 xDrive25e umożliwia jazdę w trzech różnych trybach. Tryb hybrydowy AUTO eDrive zapewnia najwydajniejszą możliwą współpracę silników elektrycznego i spalinowego, tryb MAX eDrive umożliwia lokalnie bezemisyjną jazdę z prędkością do 135 km/h, a tryb SAVE BATTERY sprzyja oszczędzaniu rezerw prądu w akumulatorze na potrzeby późniejszej jazdy na samym napędzie elektrycznym.

Nowe BMW X2 xDrive25e

Najnowsze