MINI John Cooper Works GP. Tylko 3000 sztuk pojawi się na rynku w 2020 roku!

Prototyp nowego MINI John Cooper Works GP został publicznie pokazany w ramach programu poprzedzającego 24-godzinny wyścig Nürburgring – samochód z produkcji seryjnej zostanie wprowadzony na rynek w 2020 w limitowanej wersji 3000 sztuk.

Nowy MINI John Cooper Works GP będzie produkowany w przyszłym roku w limitowanej wersji 3000 sztuk. Z mocnym napędem silnikowym, specyficznej dla modelu technologii zawieszenie zharmonizowanej z ekspertyzą wyścigów samochodowych John Cooper Works, konstrukcji o zoptymalizowanej masie oraz precyzyjnie zdefiniowanym właściwościom aerodynamicznym, ten samochód określa nowy standard w segmencie małych samochodów.

Fakt, że podnosi radość z jazdy oferowaną przez MINI do zupełnie nowego poziomu stał się już dobrze znany w trakcie dotychczasowych jazd tuningowych. Poprzedni model określił wcześniejszy standard na wyścigach Nürburgring-Nordschleife robiąc okrążenie w 8 minut i 23 sekundy. Prototyp nowego MINI John Cooper Works GP przejechał wokół legendarnego „zielonego piekła” w mniej niż osiem minut – a przecież jego program testowy jeszcze się nie zakończył.

4-cyilndrowy silnik o mocy ponad 220 kW/300 KM z technologią MINI TwinPower Turbo pod maską daje możliwość bardzo ożywionej zdolności przyśpieszenia oraz wydaje urzekający dźwięk. Szerokootwarte wloty powietrza, duże koła z lekkiego stopu aluminium, charakterystyczny wygląd przedniego i tylnego zderzaka oraz efektowny spojler dachowy są ewidentnymi cechami samochodu inspirującymi właściwości osiągów – pomimo charakteryzacji zastosowanej w celach testów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze