motocaina.pl logo

Michał Szuster Mistrzem Polski w rajdach enduro

10 września 2009
Michał Szuster jadący motocyklem Yamaha YZ250F mocnym akcentem zakończył sezon krajowych startów w rajdach enduro. Zwycięstwami na trasach wokół Łęcznej przypieczętował zdecydowany triumf w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

 

fot. Yamaha
Zawodnik Yamaha Self SRT, podobnie jak w siedmiu z ośmiu wcześniej rozegranych zawodów, okazał się bezkonkurencyjny także w IX i X rundzie MP. W sobotę i niedzielę, na trasach wokół Łęcznej na Lubelszczyźnie, znów zwyciężał zarówno w swojej klasie E1, jak i klasyfikacji generalnej całego rajdu.

- Trudno nie cieszyć się z mistrzostwa Polski, jednak nie będę ukrywał, że sukces ten stanowi dla mnie tylko pewien etap, w drodze po podobne laury w imprezach międzynarodowej rangi. To mój drugi w karierze tytuł. Pierwszy wywalczyłem przed pięcioma laty i przyznam, że już nie bardzo pamiętam, jak smakowała tamta wygrana. W finałowych zawodach nie brakowało emocji. Po sobotniej wygranej, w niedzielę pojechałem bardziej zachowawczo i niewiele brakowało, by kosztowało mnie to utratę zwycięstwa w X rundzie MP. Na ostatniej próbie podczas hamowania niepotrzebnie zdusiłem motocykl i zanim go uruchomiłem straciłem około 20 sekund. Na szczęście z przewagi, jaką wcześniej wypracowałem, pozostała jeszcze sekunda. Myślami jestem już przy finałowych zawodach Mistrzostw Europy za niespełna dwa tygodnie we Włoszech - powiedział mistrz Polski 2009 w rajdach enduro, Michał Szuster.

Źródło: Yamaha

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje