Michał Szuster Mistrzem Polski w rajdach enduro

Michał Szuster jadący motocyklem Yamaha YZ250F mocnym akcentem zakończył sezon krajowych startów w rajdach enduro. Zwycięstwami na trasach wokół Łęcznej przypieczętował zdecydowany triumf w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

 

fot. Yamaha
Zawodnik Yamaha Self SRT, podobnie jak w siedmiu z ośmiu wcześniej rozegranych zawodów, okazał się bezkonkurencyjny także w IX i X rundzie MP. W sobotę i niedzielę, na trasach wokół Łęcznej na Lubelszczyźnie, znów zwyciężał zarówno w swojej klasie E1, jak i klasyfikacji generalnej całego rajdu.

- Trudno nie cieszyć się z mistrzostwa Polski, jednak nie będę ukrywał, że sukces ten stanowi dla mnie tylko pewien etap, w drodze po podobne laury w imprezach międzynarodowej rangi. To mój drugi w karierze tytuł. Pierwszy wywalczyłem przed pięcioma laty i przyznam, że już nie bardzo pamiętam, jak smakowała tamta wygrana. W finałowych zawodach nie brakowało emocji. Po sobotniej wygranej, w niedzielę pojechałem bardziej zachowawczo i niewiele brakowało, by kosztowało mnie to utratę zwycięstwa w X rundzie MP. Na ostatniej próbie podczas hamowania niepotrzebnie zdusiłem motocykl i zanim go uruchomiłem straciłem około 20 sekund. Na szczęście z przewagi, jaką wcześniej wypracowałem, pozostała jeszcze sekunda. Myślami jestem już przy finałowych zawodach Mistrzostw Europy za niespełna dwa tygodnie we Włoszech - powiedział mistrz Polski 2009 w rajdach enduro, Michał Szuster.

Źródło: Yamaha

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.