Mężczyźni boją się kobiet za kółkiem

Pomimo tego, że statystyki mówią o częstszych wypadkach z udziałem mężczyzn, jako pasażerowie wciąż nie mogą zaufać kobietom.

fot. sxc

Kobiety jeżdżą spokojniej, ostrożniej i bardziej uprzejmie, często przepuszczając włączające się do ruchu pojazdy. Mimo to, według brytyjskich statystyk aż jedna trzecia mężczyzn nie czuje się bezpiecznie gdy auto prowadzi kobieta, a jeden na pięciu nie jest w stanie się zrelaksować w takiej sytuacji.

Przyczyną tego może być przeświadczenie, że oddaje auto i swoje bezpieczeństwo w ręce mniej doświadczonej od niego osoby. To oznacza, że w razie trudnej sytuacji i tak musiałby zareagować. Jeden na dziesięć mężczyzn przyznaje, że zdarza im się złapać za kierownicę, gdy partnerka prowadzi samochód.

Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault uważa, że brak zaufania przekłada się na bardziej nerwowe zachowanie kobiety za kierownicą. Jeśli mężczyzna wydaje instrukcje, komentuje styl jazdy i sposób prowadzenia, to normalne jest, że kobieta będzie zestresowana i bardziej rozkojarzona. Łapanie za kierownicę w przypadkach, gdy pasażerowi zdaje się, że kobieta wykonuje niebezpieczny manewr jest niedopuszczalne. Można jedynie zwrócić uwagę, ale trzeba pamiętać – pasażer nie jest instruktorem jazdy.

Chyba wiele kobiet przyzna, że brak kąśliwych komentarzy na temat stylu jazdy oszczędziłoby im stresujących sytuacji. W końcu i tak praktycznie zawsze udaje nam się dojechać z punktu A do punktu B bezkolizyjnie, więc skąd te nerwy?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze