Metoda „na kolec” – nowy sposób kradzieży samochodów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wraz z policjantami ze Słubic zatrzymali mężczyzn okradających samochody metodą „na kolec”. Na czym ona polega?

Od jakiegoś czasu grupa funkcjonariuszy pracowała nad sprawami kradzieży „na kolec”. Sposób działania przestępców był za każdym razem bardzo podobny. Zaczynało się od przebicia opony. Najczęściej wybierano prawą tylną. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca orientował się, że złapał gumę. 

Gdy wychodził z samochodu, żeby wymienić koło, z sytuacji korzystali przestępcy. Poszkodowany zdawał sobie sprawę, że został okradziony dopiero po powrocie do samochodu. Najczęściej łupem złodziei były telefony komórkowe, torby i portfele, w których znajdowały się dokumenty, pieniądze i karty bankomatowe. 

Dzięki czynnościom przeprowadzonym przez policję zatrzymano przestępców odpowiedzialnych za ten proceder. Kilka dni temu zatrzymano trzech obywateli Gruzji w wieku 27, 41 i 42 lat. Materiały zgromadzone przez policję pomogą postawić zarzuty kradzieży.

Najnowsze

Galopujący koń na ulicach Warszawy

Kierowcy poruszający się w sobotę po alei Prymasa Tysiąclecia mogli zobaczyć niecodzienne zdarzenie. Na jednym z pasów galopował biały koń. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jechał osiodłany, ale bez jeźdźca.

Zdarzenie nagrał jeden z kierowców przejeżdżających tą trasą. Na filmie widać wyraźnie, jak lewym pasem galopuje biały koń. Do zdarzenia doszło w sobotę 17 marca na bardzo ruchliwej trasie Alei Prymasa Tysiąclecia, gdzie w każdym kierunku znajdują się po trzy pasy ruchu. 

Internauci donoszą, że sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Nie ucierpiało przy tym żadne zwierzę ani samochód. Świadkowie zdarzenia zatrzymali konia, a w całej sytuacji asystowała po chwili. Po chwili znalazł się również właściciel konia. Okazało się, że zwierzę uciekło z jego posesji. 

Wyprzedził ich koń

Jechali ruchliwą ulicą. Nagle wyprzedził ich galopujący koń Galopujący koń wyprzedzał zdziwionych kierowców w sobotę po południu na Prymasa Tysiąclecia. Zwierzę udało się złapać. To nie pierwsza taka sytuacja na warszawskich ulicach więcej na https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,jechali-ruchliwa-ulica-nagle-wyprzedzil-ich-galopujacy-kon,255375.html

Opublikowany przez polskie-sluzby.pl na 18 marca 2018

Najnowsze

Polak zaprojektował auto przyszłości – teraz jest na sprzedaż

Kilka dni temu w sieci pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży bardzo nietypowego pojazdu. To prototyp zaprojektowany przez Łukasza Myszyńskiego. Każdy może zostać właścicielem tej futurystycznej maszyny.

Projekt, a w zasadzie rzeźba, nazywa się Cadrone. Niestety nie jeździ, ale prezentuje się rewelacyjnie. Maszyna ma 4000 mm długości, 1900 mm szerokości i 1100 mm wysokości. Auto postawiono na 19-calowych felgach.

Futurystyczna wizja to projekt absolwenta szkoły projektowania w Mediolanie i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Łukasza Myszyńskiego. Auto zadebiutowało na zeszłorocznych targach motoryzacyjnych w Poznaniu, a o projekcie rozpisywały się media. Projekt został niedawno wystawiony na sprzedaż. 

Autor napisał w ogłoszeniu: 

„Głównym celem projektu jest pokazanie nowych kształtów nadwozia samochodu, który czerpiąc z nowych technologii mógłby poruszać się po torze wyścigowym. Kabina przeznaczona jest dla jednego kierowcy, który widzi dzięki inteligentnej szybie, ta z zewnątrz przypomina lakier samochodu.

Dzięki temu sylwetka samochodu pozostaje czysta i uporządkowana. Model z góry charakteryzuje kształt X nawiązując do 4 ramion drona. Wyfrezowane pokrywy kół inspirowane są śmigłami. Na boku auta zastosowałem motyw piłeczki golfowej, który poprawia aerodynamikę pojazdu. Całość dopełniają świecące lampy LED oraz detale, jak kratka wentylacyjna z tyłu, moduł GPS na dachu oraz płetwa z kamerą.

Model Cadrone to rzeźba zewnętrzna pojazdu. Bazą jest metalowa platforma z kołami, na niej umieszczony jest blok styropianu, w którym wyrzeźbiona została forma. Następnie całość pokryta jest gipsem, włóknem szklanym, szpachlą i lakierem samochodowym. Prace nad modelem trwały 8 miesięcy.”

Autor wycenia prototyp na kwotę 25 tys. zł. Więcej na temat pojazdu znajdziecie na stronie ogłoszenia. 

Najnowsze

Przełomowy wyrok – kupił diesla, dostanie nowy samochód

Kilka dni temu w Niemczech doszło do przełomowego wyroku. Sąd w Hamburgu przyznał rację właścicielowi Volkswagena Tiguana, który złożył skargę na koncern w związku z fałszowaniem poziomu emisji spalin. Teraz dostanie nowy samochód.

Pewien Niemiec kupił trzy lata temu Volkswagena Tiguana. Okazało się, że samochód miał zainstalowane oprogramowanie fałszujące stopień emisji spalin. Dlatego postanowił walczyć o swoje racje na drodze prawnej. Sąd finalnie przyznał mu prawo do odszkodowania. To oznacza, że w praktyce dostanie nowy samochód od producenta. 

Adwokat reprezentujący w sądzie skarżącego twierdzi, że ten wyrok może mieć znaczący wpływ na kolejne orzeczenia zapadające w związku z aferą Dieselgate. Do tej pory nie zdarzało się, żeby sąd przyznawał rację poszkodowanemu w tak wielu punktach.

Właściciel samochodu wziął udział w akcji serwisowej i zaktualizował pierwotne oprogramowanie. Jednak sąd uznał, że prowadzi ono do szybszego zużycia samochodu. Stąd decyzja o prawie do otrzymania odszkodowania od producenta.

W wielu niemieckich sądach trwają podobne postępowania. W niektórych przypadkach zanim sprawa trafi na wokandę, producent próbuje rozwiązań ugodowych. W zeszłym tygodniu takie rozwiązanie wybrano w trzech z czterech rozpatrywanych przypadków. Skarżący są właścicielami samochodów marki VW, Audi i Skoda. Żądają oni unieważnienia umów sprzedaży ze względu na manipulacje związane z poziomem spalania. 

Najnowsze

Zawodniczki motocyklowe – TOP 10

Jakie motocyklistki są typowane do tych najlepszych na świecie? Piekielnie szybkie, silne i łamiące stereotypy.

Są kobiety, które w motocyklowym świecie osiągnęły bardzo wiele. Ich wytrwałość, siła i dążenie do celu są ponadprzeciętne, a na podstawie ich życiorysu z pewnością można napisać niejedną książkę. To one inspirują, dodają odwagi i motywują kolejne motocyklistki, które marzą o sportowej karierze.

 

Top 10 zawodniczek wg. facts@WEB:

10. Beryl Swain – pierwsza kobieta w Isle of Man TT

9. Patsy Quick – pierwsza kobieta z Wielkiej Brytanii w Rajdzie Dakar

8. Michelle Duff – zawodniczka wyścigów GP

7. Katja Poensgen – zawodniczka wyścigów GP

6. Laia Sanz – wielokrotna mistrzyni w rajdach enduro i uczestniczka kilku Rajdów Dakar

5. Maria Costello – zawodniczka wielu serii wyścigowych

4. María Herdera – młoda zawodniczka wyścigowa

3. Jenny Tinmouth – pierwsza kobieta w British Superbikes

2. Jane Daniels – młoda i bardzo zdolna zawodniczka enduro

1. Ana Carrasco – młoda zawodniczka MotoGP

 

Top 10 zawodniczek wg. VideoBlogger:

https://www.youtube.com/watch?v=qhcDAEkmQcg

10. Ashley Fiolek – Motocross

9. Tamsin Jones – Off-Road Racing

8. Elena Rosell – Moto2 Class

7. Elena Myers – AMA Pro Racing USA

6. Maria Herrera Munoz – Spanish CEV Moto3 Championship

5. Laia Sanz – Women’s Trial World Championship, Enduro

4. Maria Costello – Isle of Man TT

3. Jenny Tinmouth – British Superbike Championship

2. Jane Daniels – Women’s Enduro World Cup

1. Ana Carrasco – MotoGP

 

A jaki jest Wasz TOP 10?

Najnowsze