Paula Lazarek

Mercedes Benz Citan już w Polsce. Ile kosztuje?

Mercedes-Benz Citan dopełnia rodzinę modeli pojazdów dostawczych Mercedes-Benz Vans w segmencie małych vanów. Wiemy, ile trzeba za niego zapłacić!

Przestrzeń ładunkowa Citana w wersji furgon wynosi do 2,9 m3. Tylne drzwi Citana są dostępne w kilku opcjach – jako dwuskrzydłowe z możliwością otwarcia do 180 st. oraz jako tylna klapa – w obu przypadkach z szybą i wycieraczką lub bez.

W wersji z silnikiem o mocy 85 kW Nowy Citan posiada funkcję overpower i overtorque, która na krótko może zapewnić do 89 kW mocy i 295 Nm momentu obrotowego.

Na pokładzie furgonu fabrycznie zainstalowano więc sześć poduszek powietrznych (przednie poduszki dla kierowcy i pasażera, poduszki nadokienne i poduszki boczne na klatkę piersiową), natomiast Citan Tourer standardowo posiada ich siedem – dzięki dodatkowej centralnej poduszce między fotelami kierowcy i pasażera z przodu. 

Nowa generacja Citana jest standardowo wyposażona w Asystenta ruszania pod górę, Asystenta bocznego wiatru, system ostrzegający o zmęczeniu ATTENTION ASSIST i system połączenia alarmowego Mercedes-Benz. Opcjonalnie do obydwu wariantów można zamówić reflektory LED High Performance. Na pokładzie dostępny jest również system multimedialny MBUX.

Ceny zaczynają się od 100.614 zł za Citana 110 w wersji furgon z silnikiem benzynowym. Z kolei Citan Tourer 110 w linii wyposażenia BASE kosztuje 113.775 zł.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze