Megane Coupe GT Robert Kubica w Polsce

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica to sportowa seria limitowana uzupełniająca gamę aut francuskiej marki. Samochód opracowany przez Renault Sport Technologies zostanie uroczyście przekazany Robertowi Kubicy podczas N-Gine Renault F1 Team Show w Poznaniu już 17 lipca. Powstanie jedynie 30 sztuk.

fot. Renault

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica ma umożliwiać użytkownikom dostęp do świata przyjemności z jazdy i sportowych samochodów, dzięki wykorzystaniu know-how Renault Sport Technologies.  

W ramach serii limitowanej na rynku pojawi się tylko 30 sztuk tego modelu, które będą dostępne dla fanów Kubicy wyłącznie w Polsce.  

Liczy się look…
Auto wyróżnia się spośród pozostałych wersji Megane Coupe sportowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego. Przedni zderzak z centralnym wlotem powietrza o zmienionym kształcie jest podkreślony listwą lakierowaną na kolor czarny błyszczący, do której mocowana jest tablica rejestracyjna. Po obu stronach zderzaka umieszczone są światła przeciwmgłowe w wyrazistych obramowaniach w kolorze ciemnoszarym. Światła umieszczono w czarnych kloszach. 

fot. Renault

W dolną część zderzaka (w kolorze nadwozia) wbudowano dyfuzor. Całość uzupełniają specjalne obręcze kół ze stopu metali lekkich 18″ oraz zewnętrzne klamki drzwi i obudowy lusterek bocznych w kolorze ciemnoszarym. Do kompletu dorzucono oznakowanie GT z przodu oraz oznakowanie GT Renault Sport Robert Kubica z tyłu samochodu.

Wnętrze zostało wyposażone w: sportowe fotele ze wzmocnionym podparciem bocznym (przejęte z Megane RS) pokryte tapicerką materiałową łączoną z elementami skóry ekologicznej w kolorze ciemnografitowym, pokrytą skórą kierownicę o grubym wieńcu, tablicę rozdzielczą z analogowym obrotomierzem z szarą tarczą, aluminiowe nakładki na pedały, wewnętrzne klamki drzwi, obramowania nawiewów oraz ozdobną listwę na desce rozdzielczej w kolorze ciemnoszarym. Ponadto kokpit, przednią część zagłówków foteli kierowcy i pasażera z przodu ozdobiono napisami GT i zamontowano nakładki na progi drzwi z oznakowaniem Renault Sport.  

fot. Renault

Co potrafi?
Samochód dostępny jest wyłącznie z silnikami 2.0 16V TCe 180 i 2.0 dCi 160. Zawieszenie tej serii wyposażono w tylne ograniczniki, identyczne jak w Megane RS. Regulacja wspomagania układu kierowniczego również została dostosowana do sportowych opon i specyficznych nastawów zawieszenia. Dorzucono hamulce tarczowe wentylowane o średnicy 296 mm z przodu i 260 mm z tyłu oraz pompę hamulcową z Megane R.S.

Renault Megane Coupe GT Robert Kubica z silnikiem 2.0 16V TCe 180 kosztuje 85 400 zł, a z silnikiem 2.0 dCi 160 FAP – 95 600 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze