Mazda MX-30 już w produkcji. Elektryczny SUV ma zasięg do 200 km

Właśnie Mazda rozpoczęła produkcję Mazdy MX-30, swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Ile będzie kosztować i kiedy pojawi się w salonach?

Mazda MX-30 wyposażona jest w napęd e-Skyactiv – pierwszą elektryczną jednostkę napędową Mazdy. Układ napędowy na przednie koła tworzy synchronicznie pracujący silnik elektryczny na prąd przemienny o mocy 145 KM, zasilany z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 35,5 kWh, dzięki czemu SUV ma zasięg około 200 km

Akumulator trakcyjny może być doładowany do 80% w ciągu ok. 40 minut przy użyciu szybkiego ładowania prądem stałym.

Ergonomiczne wnętrze wyposażone jest w 7-calowy dotykowy panel sterujący klimatyzacją. Za spójną całość odpowiadają pozostałe elementy wnętrza wykonane z ekologicznych materiałów takich jak korek, czy tapicerka drzwi zawierająca włókna z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu.

Polskie salony przyjmują już zamówienia na bogato wyposażoną Mazdę MX-30 w cenie od 142 900 zł. Pierwsze egzemplarze pojawią się u dealerów już jesienią tego roku.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

auto z zasiegiem 200 km? Jak dla mnie to stanowczo za mało. Suv to powinien być w dieslu jak mój rexton 2.2. Duży zasięg i szybkie tankowanie – to jest to co lubie

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze