Mazda łączy siły z Fiatem. Powstanie nowy roadster

23 maja Fiat Group Automobiles S.p.A. i Mazda Motor Corporation poinformowały opinię publiczną, że doszło do podpisania wstępnego porozumienia dotyczącego prac rozwojowych i produkcji nowego roadstera pod markami Mazda i Alfa Romeo. Roadster ma planowo bazować na konstrukcji Mazdy MX-5 nowej generacji z napędem na tylne koła.

Fiat i Mazda, zgodnie z założeniami, mają przystąpić do opracowywania dwóch samochodów typu roadster z napędem na tylne koła. Oba warianty – i Alfa Romeo, i Mazda – mają zachować swoje cechy charakterystyczne. Samochody napędzane będą silnikami z gamy oferowanej przez danego producenta.

Alfa Romeo
fot. Alfa Romeo

Porozumienie przewiduje, że obie wersje zostaną wytworzone w japońskich zakładach Mazdy w Hiroszimie, a rozpoczęcie produkcji przypadnie na 2015 rok.

 „Zawiązanie aliansu w zakresie rozwoju współpracy technologicznej i rozwoju produktów, jest jednym z korporacyjnych celów Mazdy, a obecny, wspólny projekt z Fiatem stanowi pierwszy, ważny krok w tym kierunku” – powiedział Takashi Yamanouchi,  prezes zarządu i dyrektor generalny Mazda Motor Corporation.

Mazda MX-5
fot. Mazda

„To porozumienie jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwój Alfy Romeo i determinacji, aby marka ta nabrała wymiaru prawdziwie światowego. Bardzo sobie cenimy współpracę  z firmą Mazda i mamy nadzieję na owocny rozwój wzajemnych stosunków” – dodał dyrektor generalny Fiat Group Automobiles S.p.A., Sergio Marchionne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze