„Mam lepszy rower, niż ty furę”, czyli kulturalni rowerzyści

Zdarzają się rowerzyści, którzy łamią przepisy, ponieważ ich nie znają. Są też tacy, którzy po prostu uważają się za lepszych od innych.

Kierowca zwrócił uwagę dwóm rowerzystom, że jadą ulicą, chociaż wzdłuż niej biegnie ścieżka rowerowa. Jaka była ich reakcja?

Stek wyzwisk i sugestia, żeby to kierowca jechał ścieżką rowerową. Zwróćcie uwagę, że nie byli to zwykli rowerzyści. Profesjonalny sprzęt i ubiór sugerują, że właśnie trenowali. Zwykle w takich sytuacjach rowerzyści uważają, że przepisy ich nie obowiązują, a inni uczestnicy ruchu mają się im podporządkować.

Najnowsze

Wyprzedzanie na trzeciego w wykonaniu BMW

Kiedy ktoś wyprzedza wolniej, niż ty byś chciał, pozostaje tylko pogodzić się z tym i czekać, aż zjedzie na prawy pas. Chyba, że jesteś tym kierowcą BMW.

Samochód z kamerą wyprzedza inne pojazdy i robi to całkiem sprawnie, ale i tak zbyt wolno według pewnego kierowcy BMW. Zjechał on na lewe pobocze i zaczął wyprzedzać na trzeciego.

Pod tym nagraniem pojawiły się komentarze, że przecież nie stworzył w ten sposób żadnego zagrożenia. Można z tym polemizować i dawać przykłady, że ktoś mógł iść poboczem lub coś mogło na nim leżeć, a było jeszcze na tyle ciemno, że kierujący BMW mógł tego nie zauważyć. Ale możemy chyba uciąć tego typu rozważania i zgodzić się z tym, że jest to rażące złamanie przepisów i takich rzeczy po prostu się nie robi.

Najnowsze

Drogowa walka Passata z GT-R-em

Nissan GT-R to prawdziwy potwór na kołach, z którym mało który samochód może się równać. Tym razem spotkał jednak godnego przeciwnika.

Nagranie jest całkiem długie, ale starcie między tymi dwoma groźnymi modelami musiało zacząć się wcześniej. Kierowca GT-R-a wyraźnie blokuje Passata i zmusza do wolnej jazdy.

Zachowanie obu kierowców jest karygodne, ale ten obrazek ma w sobie coś komicznego. Volkswagen Passat (nie wiemy niestety czy TDI), który chce wyprzedzić Nissana GT-R – tego nie widzi się na co dzień.

Najnowsze

Mało nie rozjechał pieszego na pasach

Zatrzymujecie się przed przejściami dla pieszych, kiedy widzicie, że ktoś przed nimi stoi? Zobaczcie jak taka uprzejmość może się skończyć.

Coraz więcej kierowców ustępuje pierwszeństwa pieszym stojącym przed pasami, pomimo tego, że nie mają takiego obowiązku (pieszy ma pierwszeństwo dopiero po wejściu na pasy). Nie jest to również zabronione, ale czasami może doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji.

Tak jak na tym nagraniu – kierowca na prawym pasie zatrzymuje się, pieszy wchodzi na przejście. Tego nie zauważył odpowiednio wcześnie kierowca na lewym pasie (zagapił się lub jechał za szybko) i mało nie przejechał przechodnia. Jego wina jest tu oczywista.

Zastanówcie się jednak czy w tej sytuacji pieszy musiałby czekać dłużej na przejście przez ulicę, gdyby auto z kamerą się nie zatrzymało? Czy pieszy wchodząc na przejście powinien robić to bez upewnienia się czy na drugim pasie też jest bezpiecznie? Uprzejmość na drodze jest bardzo ważna i potrzebna, ale wszystko trzeba robić z głową i pamiętać też o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. A o bezpieczeństwo możemy zadbać między innymi nie robiąc rzeczy, które mogą zaskoczyć pozostałych uczestników ruchu. Na przykład nagle zatrzymywać się na środku dwupasmowej ulicy.

Najnowsze

Edyta Klim

Rajd Women Riders World Relay także w Polsce!

Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy WRWR zawita do Polski w dniach 11-14 kwietnia.

Motocyklistki z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zorganizowały Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy – WRWR 2019. Jego celem jest przejechanie w sztafecie dookoła świata przez ponad 100 państw.

Symbolicznie z rąk do rąk przekazywana jest pałeczka w specjalnym etui oraz lista, gdzie podpisują się motocyklistki, które ją transportują na motocyklu. Finał rajdu spodziewany jest w styczniu 2020 roku.

Polski przejazd odbędzie się w dniach 11-14 kwietnia. Trasa rozpoczyna się w Piwnicznej Zdrój i wiedzie przez Sandomierz oraz Łódź, gdzie wspólnie z łódzkimi motocyklistkami oraz grupą „Łódki na Kołach”, oficjalnie otworzony zostanie sezon motocyklowy 2019. Finał polskiego odcinka WRWR będzie miał miejsce w Cieszynie, gdy pałeczka zostanie przekazana motocyklistkom z Czech i Słowacji.

Szczegóły rajdu znajdziecie na stronie: https://womenridersworldrelay.com/

 

Najnowsze