Małgorzata Kosińska – trudny debiut w Rajdzie Świdnickim-Krause

Małgorzata Kosińska, do niedawna znana głównie ze startów w rajdach terenowych, w sezonie 2015 zmieniła dyscyplinę sportów motorowych. Przejście do rajdów płaskich to duży przeskok w karierze mieszkanki Wałbrzycha, dlatego też w tych trudnych chwilach na prawym fotelu wspiera ją niezwykle doświadczony pilot - Grzegorz Dachowski.

Duet Kosińska/Dachowski przed dwoma tygodniami pojawił się na trasie Rajdu Mikołowskiego, a w miniony weekend Ford Fiesta R2 w barwach zespołu Lenovo-PWR8 RT zadebiutowała w Rajdowych Mistrzostwach Polski. Rajd Świdnicki-Krause okazał się bardzo wymagający i choć po drodze zdarzyło się kilka „przygód”, Małgorzata i Grzegorz w dobrych humorach zameldowali się na mecie w Świdnicy.

– Trudniejszego rajdu do debiutu chyba sobie nie można wybrać – żartowała na rampie Małgorzata Kosińska. – Wiem, że Rajd Świdnicki-Krause to impreza wręcz kultowa, więc tym bardziej cieszę się, że udało nam się dojechać do mety. Łatwo nie było, zwłaszcza podczas drugiego przejazdu Michałkowej. Na tym odcinku mieliśmy praktycznie wszystko, no może nie było tylko śniegu. Padał duży deszcz, było ślisko, w wielu miejscach było naniesione błoto, do tego mgła… To prawdziwy egzamin z umiejętności dla kierowcy. Po przejechaniu 9 odcinków specjalnych pierwszej rundy RSMP wiem, jak dużo jeszcze przede mną nauki. Na razie skupiamy się przede wszystkim na poprawianiu własnych osiągów, na nauce, zgraniu się i zbieraniu doświadczenia. Na wyniki przyjdzie czas zwłaszcza, że mój plan na rajdy płaskie rozpisany jest na kilka sezonów. Do zobaczenia w Jeleniej Górze, na Rajdzie Karkonoskim.

GP Belgii: kolejny wyścig dla Mercedesa, kolejny dramat Ferrari

Małgorzata Kosińska i Grzegorz Dachowski (Ford FIesta R2), reprezentujący barwy ekipy Lenovo-PWR8, podczas Rajdu Świdnickiego-Krause zdobyli 1 punkt w klasie 4F (10. miejsce) oraz 8 punktów w klasyfikacji zespołów sponsorskich. Kolejną rundą dla duetu Lenovo-PWR8 będzie majowy Rajd Karkonoski (16-17.05.2015 r.). W tym roku, zawody z bazą w Jeleniej Górze, odbędą się już po
raz 30, a odcinki specjalne jak zwykle poprowadzono malowniczymi terenami u podnóży Karkonoszy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Mam wrażenie że ten duet jeszcze nie raz nas zaskoczy i wywoła dostarczy emocji dla wszystkich fanów rajdów i motoryzacji. Fakt,że tak mało kobiet odnosi sukcesy w tej dziedzinie powinien być dla nas dodatkowym powodem do dumy, Małgosia tylko to potwierdza i pokazuje klasę

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze