Makabryczny wypadek na przejściu dla pieszych

Do zdarzenia doszło w potencjalnie niebezpiecznym miejscu, a samochód prawdopodobnie poruszał się z dużą prędkością.

Sytuacja miała miejsce w Izabelinie Dziekanówku (powiat nowodworski) na drodze krajowej numer siedem. Tam przechodzącego przez przejście dla pieszych obywatela Ukrainy, potrąciła kobieta jadąca BMW. Siła uderzenia była na tyle duża, że ciało ofiary zostało rozczłonkowane i mężczyzna zmarł na miejscu. Ranna została kierująca samochodem oraz jej 4-letnie dziecko. Oboje trafili do szpitala.

Przyczyny wypadku bada obecnie policja pod nadzorem prokuratora. Prawdopodobnie jednym z czynników była późna godzina (do zdarzenia doszło około 21), przez co kierująca BMW mogła mieć trudność z dostrzeżeniem pieszego nawet na oznakowanym przejściu. Z kolei analizując przebieg DK7 w miejscowości Izabelin Dziekanówek nie widać nigdzie ograniczeń prędkości, nawet przed przejściami. Wiele wskazuje więc na to, że w miejscu wypadku obowiązuje prędkość 100 km/h (dwa pasy w każdym kierunku oddzielone barierami). Kierująca BMW mogła zatem wcale nie przekroczyć prędkości, żeby efekt wypadku był tak tragiczny. Czy tak faktycznie było będą dopiero ustalać biegli.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

W miejscu zdarzenia obowiązuje ograniczenie do 70 km/h i komunikowane jest ono kierowcom za pomocą podwójnego (po obu stronach jezdni) znaku ok. 150m przed skrzyżowaniem. Nad przejściem umieszczony jest znak informacyjny z pomarańczowym pulsatorem, ale ten ostatni nie jest zbyt dobrze widoczny.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze