Majówka bez TIR-ów?

Niejeden użytkownik polskich dróg wyjeżdżając w poprzednich latach na długi weekend zauważył, że pomimo zwiększenia liczby aut osobowych, na niektórych odcinkach dróg krajowych oraz autostrad jedzie się jednak sprawniej. Wpływ na taki stan rzeczy niewątpliwie mają wprowadzone na terenie całego kraju okresowe ograniczenia oraz zakazy ruchu dla pojazdów cięższych niż 12 ton (DMC). Jak będzie zatem wyglądać majówka?

Kiedy w najbliższy weekend majowy możemy spodziewać się mniejszego ruchu ciężarowego?

  1. od godziny 8:00 do 22:00

– 1 maja

– 3 maja

  1. w przededniu każdego z powyższych świąt w godzinach od 18:00 do 22:00

Czy to oznacza, że w tym okresie na drodze nie zobaczymy pojazdów ciężarowych?

Pomimo znacznego spadku ilości transportu ciężarowego w tych dniach, część ciężarówek korzystająca z wyłączeń nadal będzie mogła poruszać się po drogach całego kraju. Do najpopularniejszych wyjątków należą:

– pojazdy powracające z zagranicy, w celu zakończenia przewozu drogowego lub do odbiorcy przewożonego ładunku, mającego siedzibę na terytorium Polski,

– pojazdy przewożące artykuły szybko psujące się lub środki spożywcze

Z uwagi na powyższe, również w majówkę na polskich drogach możemy spodziewać się ciężarówek  o każdej porze dnia i nocy. Jednak w godzinach obowiązywania zakazów i ograniczeń ich ilość będzie znacznie mniejsza, co powinno być jednym z czynników branych pod uwagę przez kierowców aut osobowych przy planowaniu weekendowego wyjazdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze