Motocaina.pl

Magda Wilk i Tomasz Sawicki na MINI Rush Hour

07 września 2012
Już 15 września na torze Vallelunga pod Rzymem podczas kolejnego wyścigu z cyklu MINI Rush Hour Tomasz Sawicki zademonstruje, co naprawdę oznacza gokartowa frajda z jazdy pod znakiem MINI. W zmaganiach na torze będzie mu towarzyszyła Magda Wilk, która specjalnie dla Motocainy zrelacjonuje przebieg imprezy.

Tomasz Sawicki zmierzy się z najlepszymi włoskimi kierowcami podczas wyścigu, który kończy tegoroczną edycję cyklu MINI Rush Hour. Mimo że w przeszłości kierowca był związany
z rajdami, specyfika wyścigów torowych nie jest mu całkiem obca. W ostatnim czasie doświadczenie zdobywał jako trener „MINI Drive”. Ten cykl imprez, odbywający się na terenie całego kraju, ma za zadanie zademonstrowanie unikatowych właściwości jezdnych  oraz niepowtarzalnego charakteru kultowych samochodów MINI.

MINI Rush Hour 2012 jest cyklem sześciu sportowych wyścigów. Zwycięzca całego cyklu w nagrodę otrzyma wyjątkowe MINI John Cooper Works Coupe Special Edition.

Tomasz Sawicki
fot. archiwum zawodnika

Oddajmy głos Tomaszowi Sawickiemu:

„Szok, radość i wdzięczność. Start we Włoszech to dla mnie wczesny prezent urodzinowy. W życiu się nie spodziewałem, że może mnie spotkać coś takiego. Jestem pod dużym wrażeniem, że MINI wybrało właśnie mnie na swojego reprezentanta i bardzo cenię sobie to, że znając mnie tak naprawdę z imprez MINI Drive zauważyli, docenili i postawili na mnie jako zawodnika. (...)

Magda Wilk
fot. archiwum zawodniczki

15 września wystartuję na torze w Vallelunga. Znam go już na pamięć, więc na pierwszych treningach będę mógł się skupić na ustawieniach samochodu. (...) To, czego bardziej się obawiam, to walki zderzak w zderzak z innymi, szczególnie, że  część kierowców to stare wygi - ludzie,  którzy od lat jeżdżą w wyścigach w różnych seriach, znają te wszystkie wyścigowe sztuczki. Poza tym, jak wiadomo, we Włoszech sport motorowy to niemal sport narodowy. W świat wyścigów wprowadza mnie w trybie przyśpieszonym Magda Wilk, która z kolei po 4 latach zamieniła wyścigi na rajdy i której ostatnio pomagałem zaadaptować się do nowych warunków. Staram się jak najwięcej korzystać z jej doświadczenia, oglądamy filmy z wyścigów, analizujemy różne sytuacje na torze. Pod koniec sierpnia zabrała mnie też do Poznania na wyścigi, gdzie całymi dniami podpatrywałem różne serie, jak i przyglądałem się samej procedurze startowej, wyjazdom na treningi itd. Różnice pomiędzy rajdami a wyścigami są spore. Więcej na ten temat będę mógł pewnie opowiedzieć później. Tak czy inaczej, ten miesiąc poświęcam na stacjonarne przygotowania czyli dalsze oglądanie on-boardów, poznawanie stawki i… lecimy! Nie mogę się doczekać”.

Więcej informacji na temat startu Tomka oraz cyklu imprez „MINI Drive” można znaleźć na stronie: www.minidrive.pl i na profilu Facebok.com/MINI.Polska.

Zapraszamy do kibicowania!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!