Losujemy kalendarze motoryzacyjne na 2013 rok!

Chcesz wjechać w nowy rok z motoryzacyjnym rozpędem? Zdobądź kalendarz na 2013 rok jednej z marek samochodowych!

31 grudnia 2012 roku startujemy z nową stroną i nowym konkursem. Chcesz wjechać w nowy rok z motoryzacyjnym rozpędem? Zdobądź kalendarz na 2013 rok jednej z marek:

– ekskluzywny, limitowany kalendarz ścienny Audi Motorsport

– pięknie wydany kalendarz ścienny Shell V-power ze zdjęciami z Formuły 1

– 3-częściowy kalendarz naścienny Renault Clio

– biurkowy kalendarz Mazda 6

– podręczny kalendarz – idealny do damskiej torebki – Fiat / Chrysler

Co zrobić, żeby zdobyć kalendarz?

Wystarczy:

– dokonać rejestracji na naszej stronie (uzupełnić dane) zapisując się jednocześnie na nasz newsletter
– udostępnić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku (pomoże Ci ikonka FB umieszczona pod artykułem)
– polubić nasz profil na Facebooku http://www.facebook.com/pages/Motocainapl/126565657252
– wysłać do nas wiadomość na FB ze swojego profilu, że bierzesz udział w losowaniu.

Jeśli zmieścisz się w terminie do 10 stycznia 2013, weźmiesz udział w losowaniu jednego z wymienionych wyżej kalendarzy. 11 stycznia 2013 roku losujemy i do godziny 12.00 podamy szczęśliwych posiadaczy naszych nagród.

Powodzenia!

Laureatki losowania są podane tutaj.

Najnowsze

Cristine Sommer-Simmons, ambasadorka wszystkich motocyklistek

Cristine Sommer-Simmons – dla przyjaciół Cris – jest motoentuzjastką od najmłodszych lat. I większość swojego życia zawodowego poświęciła na to, by dzielić się swoją pasją z innymi kobietami. Popularyzowanie idei „kobieta na motocyklu” stało się dla niej niemal misją.

Jak większość pasjonatek, Cris zaczynała bardzo wcześnie – jako dziewięcioletni pasażer na motocyklu ojczyma. Pierwszą własną maszynę dostała na czternaste urodziny. Jako dziewiętnastolatka dorobiła się Harleya – był to Sporster z 1977.

„Mam pięciu braci. Ludzie zawsze zakładali, że to oni zarazili mnie pasją motocyklową. Tymczasem było dokładnie odwrotnie – to ja nauczyłam ich jeździć” – wspomina Cris.

Pierwszy Harley…
fot. cannonballdiary.com

Przez długie lata była aktywnym członkiem WIMA i kobiecej organizacji Women in the Wind, a w 1985 roku współzałożyła magazyn „Harley Women” – pierwsze czasopismo o tematyce motocyklowej skierowane wyłącznie do kobiet. Początki były bardzo trudne: Cris i jej wspólniczka, Jo Giovannoni, ręcznie drukowały i zszywały każdy numer, pracowicie wystukiwały artykuły na starej maszynie do pisania (pożyczonej), jednocześnie szukając chętnych na prenumeratę. Cris, która pracowała jako listonoszka, wykorzystywała do tego swoje trasy. Tak poznała drukarza, prawnika specjalizującego się w prawie autorskim i księgowego. Wspólnie stworzyli podwaliny firmy.

Przez pięć lat pozostała wydawcą i głównym reporterem, w poszukiwaniu ciekawych inspiracji niestrudzenie przemierzała kraj na dwóch kółkach. Podczas jednej z takich wypraw poznała przyszłego męża – rockmana i również motoentuzjastę, Patricka Simmonsa. Para dochowała się trójki dzieci.

Młodziutka Cris.
fot. cannonballdiary.com

Na przestrzeni lat Cris zdobywała coraz większe uznanie jako adwokat i popularyzatorka kobiecego uwielbienia dla motocykli. Posługiwała się przede wszystkim piórem: najpierw jako korespondentka czasopism motoryzacyjnych (zarówno amerykańskich, jak i hiszpańskich, australijskich i japońskich – przez ponad 12 lat prowadziła własną kolumnę w „Hot Bike Japan”), a potem pisarka. Pierwsza była książeczka dla dzieci „Patrik wants to ride” w 1994 roku. Największą popularność przyniosła jej antologia „The American Motorcycle Girls 1900-1950”, wydana w 2009 roku i nadal sprzedająca się znakomicie. Również w 2009 magazyn „Cycle Source Magazine” obwołał Cris „Motocyklową Kobietą Roku”. To tylko jedno z jej licznych wyróżnień. Jej nazwisko figuruje w National Motorcycle Hall of Fame w Anamosa oraz American Motorcycle Heritage Foundation Motorcycle Hall of Fame w Westerville, Ohio, jak również Sturgis Motorcycle Hall of Fame. Była jedną z czterech bohaterek filmu dokumentalnego “Biker Women” wyemitowanego w 1995 roku. Jest honorową członkinią kilku stowarzyszeń.

fot. cannonballdiary.com

We wrześniu 2010 roku Cris wzięła udział w motocyklowym rajdzie cross-county „Motorcycle Cannonball”. 16-dniowy rajd rozpoczął się w Kitty Hawk w Północnej Karolinie i zakończył w Satna Monica w Kalifornii. Cris była jedną z dwóch kobiet w gronie 45 uczestników. Na swoim Harleyu z 1915 roku (czule nazywanym „Effie”) osiągnęła dwudzieste miejsce.

Oprócz wspomnianego, Cris jest właścicielką jeszcze dwóch Harleyów – jednego z 1988, a drugiego z 1934 roku, którego renowacją zajmuje się osobiście. Mieszka wraz z mężem na Hawajach.

Najnowsze

Nowa aplikacja Dainese na 40. rocznicę powstania marki

Z okazji 40. rocznicy rozpoczęcia produkcji skórzanych kombinezonów motocyklowych, znana marka Dainese przedstawiła darmową aplikację na urządzenia typu iPhone i iPad. Aplikacja pozwoli fanom na rzut okiem na historię włoskich akcesoriów.

Dainese od 40 lat chroni wielu utalentowanych motocyklistów i właśnie z tego powodu Włosi postanowili celebrować tą okrągłą rocznicę. Aplikacja jest odwzorowaniem wnętrza głównej siedziby Dainese w miejscowości Vicenza. Tam właśnie znajdują się wszystkie modele kombinezonów od początku produkcji marki – bardzo łatwo można dostrzec poszczególne etapy „ewolucji” w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony jeźdźców. Tak naprawdę, niewiele osób ma dostęp do archiwów Vicenzy, dlatego aplikacja wydaje się być idealnym sposobem na zgłębienie wiedzy.

fot. Dainese

Co więcej, specjaliści z Dainese przygotowali nie lada gratkę dla miłośników wyścigów. Dzięki aplikacji, każdy fan będzie miał możliwość przejrzenia kombinezonów, w których jeździly takie legendy, jak Agostini, Sheene, Roberts, Schwantz i Rossi.

Wersja na iPada dostępna jest już za darmo za pośrednictwem iTunes, natomiast wersja dla urządzeń typu iPhone pojawi się już wkrótce.

Najnowsze

Ramona Karlsson w WRC

Ramona Karlsson i Miriam Walfridsson ogłosiły plany na 2013 rok. Wystartują jedynie w mistrzostwach Szwecji, ale za to przesiądą się do Skody Fabii WRC!

„To niesamowite! Marzyłam o starcie w WRC odkąd byłam małą dziewczynką, a teraz to marzenie się spełnia. Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje naprawdę! Ciężko opisać, jaka jestem szczęśliwa – to najlepszy prezent świąteczny, jaki dostałam”- mówi podekscytowana Ramona.

Zawodniczka nie mogła uczestniczyć w ostatnich rajdach PWRC, ponieważ nadal trwały procesy uzyskania odszkodowania za ostatni wypadek (jej Lancer spalił się podczas Rajdu Nowej Zelandii). Ramona skupiła się na wyższym celu – startów w aucie WRC. Zawodniczka sprzedaje więc swojego treningowego Lancera i rozpoczyna kampanię zdobywania mini-sponsorów na starty. Ten pomysł wykorzystała już Louise Cook, która wpadła na pomysł, że łatwiej znaleźć wielu drobnych sponsorów niż znaleźć jednego wielkiego. W myśl tej zasady Ramona proponuje wykupienie drobnej reklamy na dachu swojej Skody Fabii WRC.

Ramona i Miriam
fot. ramonarallying.com

Ramona pozostaje przy swoim zespole techników i nadal będzie jeździć z Miriam, a WRC ma już w swoim garażu. W styczniu wspólnie z zespołem przeprowadzi pierwsze testy rajdówki.

Najnowsze

Różowy Bentley Continental GTC Speed

Pierwsze zdjęcia Bentleya Continental GTC Speed są już dostepne w sieci. Auto zaprezentowano w nietypowym dla marki kolorze lakieru, jakby dedykowanym kobietom.

Na razie nie znamy szczegółów, co Bentley szykuje by rywalizować z konkurencją. Narazie wiadomo, że samochód powstanie w oparciu o model Coupe napędzany silnikiem W12 o mocy 625 KM i pojemności 6 litrów. Do setki ma rozpędzać się w 4,2 sekundy i maksymalnie osiągnąć predkość 330 km/h. Zapewne po otworzeniu dachu parametry te będą nieco gorsze.

fot. Bentley

Maksymalny moment obrotowy jednostki napędowej wynosi 800 Nm i będzie przkazywany na koła obu osi za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Cóż, nadjeżdza gratka dla… koneserów.

Najnowsze