Łódź – najbardziej zakorkowane miasto w Polsce

Najnowszy raport TomTom Traffic Index jest już dostępny. Po raz kolejny nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Łodzi, która jest nie tylko najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce, ale także w Europie.

Miasto wojewódzkie położone w centralnej części Polski uplasowało się wysoko w krajowym, europejskim, a nawet światowym rankingu opracowanym przez firmę TomTom. Globalnie Łódź znajduje się na wysokiej, piątej pozycji tuż za Meksykiem, Bangkokiem, Dżakartą i Chongqing.

To oznacza, że średni czas przejazdu mieszkańca Łodzi wydłuża się o 51 proc. w porównaniu z sytuacją bez korków, a do tego jest dłuższy o 88 proc. w godzinach szczytu. Efekt jest taki, że łodzianie tracą rocznie w korkach nawet 178 godzin, czyli ponad siedem dni z życia. 

W europejskim zestawieniu, gdzie króluje Łódź, znalazły się takie miasta jak Bukareszt, Moskwa, Belfast, Dublin, Palermo, Saint Petersburg, Edynburg, Londyn, Marsylia, Rzym i Lublin. Na liście najbardziej zakorkowanych polskich miast znajdziemy od trzeciego miejsca Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot), Szczecin i Białystok. Na uwagę w raporcie zasługują jeszcze dwa polskie miasta – Bielsko-Biała i Katowice – które zajęły 196. miejsce z wynikiem 17 proc. wydłużonego czasu.

Według raportu TomTom od 2008 roku poziom zakorkowania na całym globie wzrósł o 23 proc. Najwyższą pozycję utrzymuje od kilku lat Meksyk, którego mieszkańcy tracą w ciągu roku nawet 227 godzin na stanie w korkach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze