Lancia Thema wozi filmowców w Wenecji

Po raz siódmy Lancia jest oficjalnym sponsorem  Międzynarodowego Festiwalu filmowego w Wenecji. W tym roku filmowcy i zaproszeni goście mają okazję przemieszczać się modelem Thema.

 

Lancia Thema oficjalnym autem 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji
fot. Lancia

68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbywa się w dniach 31 sierpnia-10 września 2011 roku i jest jedynm z najważniejszych wydarzeń w świecie filmu. W tym roku na czele jury Konkursu Głównego stanął amerykański reżyser Darren Aronofsky. Festiwal otworzył amerykański film dramatyczny Idy marcowe w reżyserii George’a Clooneya.

 

Jak co roku festiwal stał się także świetnym miejscem do promocji najnowższego modelu Lanci-  Thema, flagowego auta włoskiego koncernu. Thema, jako oficjalny samochód Festiwalu, została oddana do dyspozycji gwiazd i celebrytów przybywających na czerwony dywan Palazzo del Cinema na wyspie Lido.

Chociaż Lancia wspiera fesitwal w Wencji dopiero lub aż siódmy raz jej związek z kinem jest znacznie dłuższy. Już w 1958 roku można było zobaczyć auta tej marki na wielkim ekranie w filmie „Big Deal on Madonna Street” (Sprawcy nieznani). Kolejne wielkie produkcje, gdzie Lancia odgrywała dość istotną rolę to: „A Man and A Woman” (Kobieta i mężczyzna) z 1966, „Deep Red” (Głęboka czerwień) z 1975 czy też „Pour la Peau d’un Flic” (Za skórę gliny) z roku 1981 roku.

Jeśli zaś chodzi o pierwszy model Lanci Themato zadebiutował on na rynku w 1984 roku, jako włoska odpowiedź na luksusowe modele producentów innych marek, co zdaje się nie zmieniło się przez 27 lat. Obecnie klienci będą mieli do wyboru trzy  poziomy  wyposażenia: Gold, Platinum oraz Executive i trzy jednostki napędowe: benzynowy V-6 o pojemności 3,6 litra i mocy 286 KM w parze z 8-stopniową przekładnią automatyczną oraz silniki Diesla V-6 o mocy 190 oraz 239 KM i pojemności 3,0 litrów – współpracującymi z automatyczną przekładnią pięciostopniową.

Sprzedaż Lanci Thema w europejskich salonach rozpocznie się od października 2011.

 

 


 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze