Lamborghini na Shanghai Auto Show 2021 – trzy gorące premiery!

W trakcie międzynarodowej wystawy w Szanghaju Automobili Lamborghini po raz pierwszy zaprezentowało model Essenza SCV12. Obok hipersamochodu na stanowisku marki miała miejsce m.in. regionalna premiera modelu Huracán STO oraz nowej kolekcji Huracán Fluo Capsule.

Shanghai Auto Show 2021 był pierwszą okazją do stacjonarnego przedstawienia nowych pojazdów marki Lamborghini. Limitowany do zaledwie 40 egzemplarzy model Lamborghini Essenza SCV12 to samochód torowy legitymujący się mocą ponad 830 KM. Podczas targów odbyło się również lokalne przedstawienie samochodu Huracán STO oraz nowej kolekcji Huracán Fluo Capsule, dedykowanej wersji EVO. Na stoisku znalazł się też Super-SUV włoskiej marki, model Urus. Za pomocą wideokonferencji chińską widownię przywitali Stephan Winkelmann, CEO Automobili Lamborghini oraz Francesco Scardaoni, dyrektor generalny Automobili Lamborghini regionu Azji i Pacyfiku. Podczas wirtualnego spotkania przedstawione zostały biznesowe osiągnięcia marki oraz jej nowe produkty. 

Lamborghini Essenza SCV12 na żywo
Premiera modelu Essenza SCV12 odbyła się wirtualnie w 2020 roku, ale dopiero teraz publiczność miała okazję zobaczyć samochód na żywo po raz pierwszy, z zachowaniem koniecznych standardów sanitarnych. Limitowana edycja Essenza SCV12, bezpośredniego następcy modeli Miura Jota i Diablo GTR, zostanie wyprodukowana w 40 egzemplarzach. W hipersamochodzie znajdzie się najmocniejszy wolnossący silnik V12, jaki kiedykolwiek opracowało Lamborghini, dostarczający ponad 830 KM. Moc jest przekazywana na wszystkie 4 koła za pośrednictwem nowej sekwencyjnej skrzyni biegów X-Trac, która została zaprojektowana jako strukturalny element podwozia. W połączeniu z tylną skrętną osią, rozbudowanym tylnym spoilerem i elementami aerodynamicznymi inspirowanymi Huracanem Super Trofeo EVO oraz GT3 EVO, zapewnia model poziom docisku 1200 kg przy prędkości 250 km/godz. To wynik większy niż w samochodach GT3. Ten stricte torowy hipersamochód jest dostępny w ekskluzywnych barwach Verde Selvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss oraz Arancio California. 

Lamborghini na Shanghai Auto Show 2021

Essenza SCV12, jako pierwszy samochód GT opracowany zgodnie z prototypowymi standardami bezpieczeństwa FIA, charakteryzuje się stosunkiem mocy do masy wynoszącym 1,66 KM/kg. Dzięki wykorzystaniu nowej generacji monokoku z włókna węglowego o wyjątkowej sztywności zapewniono bezpieczeństwo kierowcy i pasażerowi bez potrzeby stosowania klatki. Każdy klient Essenza SCV12 zostanie członkiem ekskuzowanego klubu z dostępem do specjalnych programów Lamborghini, zapewniających m.in. dostęp do najbardziej prestiżowych torów wyścigowych na świecie oraz ekskluzywnych programów treningowych.

Huracán STO, Huracán EVO Fluo Capsule i Urus na miejscu
Szanghajska wystawa zapewniła także chińskiej publiczności możliwość zobaczenia Lamborghini Huracana STO. Torowa wersja modelu, dostosowana do warunków drogowych, produkuje 640 KM i 565 Nm momentu obrotowego z pomocą 5,2-litrowego silnika V10. Tylnonapędowy Huracán STO przyspiesza od 0 do 100 km/godz. w 3 sekundy, od 0 do 200 km/godz. w 9 sekund, a prędkość maksymalną określono w granicach 310 km/godz. Dwusprzęgłowa przekładnia została dostosowana do torowego samochodu, gwarantując błyskawiczną reakcję na manetki oraz szybszą zmianę biegów. 

Lamborghini na Shanghai Auto Show 2021

Kolejną atrakcją na stanowisku Lamborghini był wydzielony specjalny pokój Ad Personam, w którym po raz pierwszy dla regionu Azji i Pacyfiku została przedstawiona kolekcja Huracán EVO Fluo Capsule. Wprowadzona na rynek w listopadzie 2020 roku paleta jasnych i odważnych kolorów dla supersamochodu z V10 zaprezentowano w matowych wariantach. 

Swoje miejsce na platformie znalazł również model Urus. W marcu tego roku, w czasie wydarzenia “Dni Prędkości” nad jeziorem Bajkał, samochód ustanowił rekord prędkości na dystansie 1000 metrów. Maksymalna wartość podczas sprintu wyniosła 298 km/h. Urus, od swojej premiery w ofercie marki, stał się ulubionym modelem klientów Lamborghini, wyznaczając standard mocy, osiągów i dynamiki jazdy w swojej klasie. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze