Katarzyna Frendl
Redaktor

Kwiaty i zaproszenia na szkolenie dla pań od policjantów z „drogówki”

05 marca 2015
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu uczczą w piątek zbliżający się Dzień Kobiet. Policjanci obdarują panie - uczestniczki ruchu drogowego - zaproszeniami na szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy oraz na przegląd techniczny auta. Szkolenie poprowadzi kierowca rajdowy, a zarazem dziennikarka motoryzacyjna Motocaina.pl - Magdalena Wilk.

W piątek, 6 marca, mazowiecka „drogówka” przeprowadzi akcję prewencyjną „Kobieta na szóstkę”, która będzie promowała bezpieczne zachowanie kierujących na drodze. Wszystko w związku z przypadającym w niedzielę Dniem Kobiet.

Policyjne patrole będą sprawdzać na ulicach Radomia samochody, zwłaszcza te, którymi będą kierowały panie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli i rozmowy o bezpieczeństwie będą wręczać kierującym kobietom zaproszenia na spotkanie instruktażowe o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kobiety zostaną także obdarowane kwiatami.

A już w kolejny piątek (13 marca) na kartodromie Automobilklubu Radomskiego panie, które otrzymają zaproszenia będą mogły wziąć udział w szkoleniu, które poprowadzi radomianka, kierowca rajdowy, a zarazem dziennikarka motoryzacyjna - Magdalena Wilk. W czasie kilkugodzinnego spotkania kobiety będą mogły zapoznać się z prawidłowym przygotowaniem auta do jazdy oraz technikami doskonalącymi jazdę w trudnych warunkach drogowych. Diagnostycy z Automobilklubu Radomskiego sprawdzą i wyregulują światła w samochodach uczestniczek szkolenia, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu sprawdzą wszystkim chętnym liczbę punktów karnych i skontrolują wskazania prędkościomierzy w samochodach ze wskazaniami policyjnych radarów. Będzie także można zasięgnąć porad prawnych z zakresu ruchu drogowego.

Jak wyraźnie wskazują policyjne statystyki, to mężczyźni są sprawcami znacznej większości wypadków i kolizji drogowych. W ubiegłym roku, na terenie Mazowsza mężczyźni, którzy kierowali pojazdami byli sprawcami 1506 wypadków drogowych oraz 10982 kolizji. W tym samym czasie kobiety przyczyniły się do powstania 393 wypadków i 3260 kolizji drogowych. Jako piesi, panie świecą jeszcze lepszym przykładem. W 2013 roku kobiety spowodowały 47 wypadków, natomiast piesi mężczyźni 175.

Kobiety też znacznie rzadziej wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W roku 2014, 174 wypadki spowodowali nietrzeźwi mężczyźni, a jedynie 5 kobiety.

Akcja zostanie przeprowadzona w najbliższy piątek (6 marca) w godz.11-13 na parkingu przy Automobilklubie Radomskim w Radomiu przy ul. Warszawskiej 17/21.

Zaproszenia będą ważne dopiero po wcześniejszym e-mailowym potwierdzeniu chęci udziału w szkoleniu, na adres: bezpieczny.niechroniony@gmail.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 10 marca. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zaproszenia można także pobrać ze strony internetowej: www.facebook.com/bezpieczny.niechroniony

Szkolenie odbędzie się 13 marca (piątek) w godz. 13-16 na terenie Automobilklubu Radomskiego w Radomiu przy ul. Warszawskiej 17/21.

Patronem medialnym działań mazowieckiej „drogówki” jest Radio „Eska” Radom oraz kobiecy portal motoryzacyjny motocaina.pl.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje