Kurs prawa jazdy po 50-tce

Po 50. roku życia, wydaje się czasem, ze wszystko co najlepsze już za nami. A przecież za progiem domu jest tyle ciekawych rzeczy do zobaczenia! Nie chcesz marznąć, czy moknąć, a nie masz prawa jazdy? Zapisz się na kurs!

Panie w sile wieku też zdają prawo jazdy i zamiast siedzieć w domu, chłoną świat.
fot. Motocaina

Nic bardziej mylnego, że życie po 50-tce, czy 60-tce już się kończy. Wręcz przeciwnie, dla wielu może zacząć się po raz drugi. Wystarczy tylko odpowiednio zorganizować sobie czas i zrobić coś dla siebie, żeby poczuć się lepiej. Badania dowodzą, że systematyczne pobudzanie zmysłów i wyobraźni opóźnia proces starzenia, a co ważniejsze – pozwala dziwić się światem tak jak robią to dzieci. Co może nas zaskoczyć w sile wieku? Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać – my i świat. Nie szare, codzienne blokowiska, ale przyroda; nie codzienne, powtarzające się czynności, ale coś nowego.

Nie pamiętasz kiedy byłaś ostatnio w kinie? Zadzwoń do dawno niewidzianych koleżanek i umówcie się na miły, babski wieczór. Chciałabyś odpocząć? Wyjedź na krótką przejażdżkę za miasto, która pozwoli zregenerować siły i nabrać ochoty na kolejny tydzień. Za progiem domu jest tyle ciekawych rzeczy do zobaczenia! Nie chcesz marznąć czy moknąć, a nie masz prawa jazdy? Zapisz się na kurs!

Często jest tak, że jeśli czegoś nie zrobimy w młodości, to ciężko zrobić to później. Zwykle brakuje nam czasu, mamy ważniejsze rzeczy na głowie i pilniejsze wydatki. Mamy też mnóstwo usprawiedliwień – to nie dla mnie, jestem już na to za stara, przecież ja się tego nigdy nie nauczę. Nic bardziej złudnego. Najstarsza pani, która zapisała się do jednej z wrocławskich Szkół Jazdy (www.kursant.wroclaw.pl) miała 70 lat. I już za drugim podejściem stała się szczęśliwą posiadaczką dokumentu otwierającego drogę do wszelkich zakamarków świata!

fot. Kursant

To dowód na to, że na naukę tak naprawdę nigdy nie jest za późno i w każdym wieku można realizować swoje pasje, nabywać nowe umiejętności, zaskakiwać siebie i najbliższych. Zdobycie prawo jazdy może być pierwszym krokiem do tego, aby zamienić weekendowe dni spędzane w czterech ścianach mieszkania na pikniki za miastem, z przyjaciółmi czy rodziną i zacząć życie od nowa.

Kursy dla kobiet w sile wieku odbywają się w każdym mieście. Wystarczy chcieć!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze