Paula Lazarek

Kurs jazdy na autostradzie. Wciąż możecie zapisać się na szkolenie!

Kurs jazdy na autostradzie to pierwszy program w Polsce, który już na etapie zdobywania prawa jazdy podnosi umiejętności kierowców w zakresie poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu.

Już 35 Ośrodków Szkolenia Kierowców realizuje wspólnie z Autostradą Wielkopolską Kurs jazdy na  autostradzie. To program, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez  podnoszenie umiejętności kierowców w zakresie poruszania się po autostradach i drogach szybkiego  ruchu.

W zaledwie dwa miesiące program zdobył uznanie instruktorów jazdy i Ośrodków Szkolenia  Kierowców oraz cieszy się powodzeniem u kursantów.  

W związku z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony szkół nauki jazdy jak i kursantów, przedłużyliśmy  czas na rejestrację Ośrodków Szkolenia Kierowców. Im więcej młodych kierowców będzie miało okazję  przećwiczyć w praktyce jazdę po autostradzie pod okiem profesjonalnego instruktora, tym jazda po autostradach  i trasach szybkiego ruchu będzie bezpieczniejsza. Drogą do tego celu jest wsparcie kierowców już na etapie  przygotowywania się do egzaminu na prawo jazdy. – mówi Anna Ciamciak, rzecznik prasowy spółki Autostrada  Wielkopolska S.A.  

Kurs cieszy się  zainteresowaniem i przychylnymi recenzjami ze strony instruktorów i właścicieli OSK. Ich zdaniem program  skutecznie wypełnia lukę na rynku szkoleń.

Autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce przybywa z każdym  rokiem, a jazda po nich nie jest dziś obowiązkowym elementem kursu na prawo jazdy. Wielu kierowców  doświadcza pierwszej jazdy po autostradzie już po uzyskaniu prawa jazdy, nie mając przećwiczonych  manewrów charakterystycznych dla tego typu dróg.  

Termin rozpoczęcia jazd na autostradzie zależy od programu nauki realizowanego przez Ośrodek Szkolenia  Kierowców. Partnerskie ośrodki uczestniczące w programie mają m.in. zapewniony bezpłatny wjazd na  Autostradę Wielkopolską i możliwość wzięcia udziału w konkursie. Zwycięskie ośrodki otrzymają wartościowe  nagrody wspierające ich działalności dydaktyczną. Pierwsza edycja Kursu jazdy na autostradzie potrwa do  listopada 2021 roku. 

Ambasadorem kurs jest Tomasz Czopik, utytułowany kierowca sportowy i ekspert doskonalenia techniki jazdy. Wśród udostępnionych kursantom i Ośrodkom Szkolenia Kierowców materiałów dydaktycznych jest film  instruktażowy, gdzie Tomasz Czopik w praktyczny sposób tłumaczy, jak wykonywać poszczególne manewry i  na co zwracać uwagę podczas jazdy autostradą. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze