KONKURS: Odpowiedz na pytanie i wygraj poradnik napisany przez byłego Stiga z Top Gear!

Na nasz portal wjeżdża kolejny konkurs, w którym możecie wygrać książkę Bena Collinsa - "Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga". Były Stig z Top Gear jeździł w Le Mans i NASCAR, prowadził Batmobila i unikał kul jako dubler Jamesa Bonda. Sprawdźcie szczegóły - czekamy na wasze odpowiedzi konkursowe!

„Jak prowadzić. Niezrównany poradnik napisany przez byłego Stiga” to poradnik napisany przez Bena Collinsa, kierowcę, który wie, jak robić to najlepiej. Udowodnił to wcielając się w rolę Stiga w programie Top Gear czy dublując samego Jamesa Bonda w scenach pościgów.. 

Aby wygrać tę książkę wystarczy odpowiedzieć na pytania: „Dlaczego chcielibyście przeczytać tę książkę?” oraz podacie nam według Waszego uznania 2 istotne porady dla początkujących kierowców, jak bezpiecznie rozpocząć przygodę z samochodem. 

Liczymy na waszą pomysłowość! Prosimy o odpowiedzi w komentarzach, umieszczonych zarówno za pomocą Facebooka pod artykułem na motocaina.pl (może decydować również liczba like’ów Twoich znajomych pod Twoim komentarzem), jak i korzystając z naszego systemu komentowania pod konkursem. Nagrodzimy dwie najciekawsze odpowiedzi konkursowe!

Konkurs organizowany jest od dnia 9 grudnia 2019 r. od godz. 10:00 do dnia 16 grudnia 2019 r. do godz. 23:59 poprzez stronę internetową o adresie www.motocaina.pl. Ogłoszenie wyników: 18 grudnia 2019 r. Regulamin konkursu dostępny poniżej w pliku PDF. 

RECENZJA WYDAWNICTWA

Oto kolejny rozdział doskonalenia twoich umiejętności za kółkiem! Były Stig z Top Gear – Ben Collins – dzieli się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem nabytym podczas dwudziestoletniej kariery jednego z najlepszych kierowców na świecie: jeździł w Le Mans i NASCAR, prowadził Batmobila i unikał kul jako dubler Jamesa Bond.

Podejście Bena do przewidywania, płynności i prędkości, doprowadzone do perfekcji podczas tysięcy godzin ekstremalnie wyrafinowanej jazdy to innymi słowy ekonomia ruchu – coś, co zapewnia lepsze panowanie nad samochodem, wyższe bezpieczeństwo i oszczędność paliwa. To książka o tym, jak jeździć lepiej, nie szybciej.

Nieważne, czy jeździsz już od trzydziestu lat, czy dopiero co odebrałeś prawo jazdy, znajdziesz tu wszystko, o czym nie powiedział ci instruktor, czego zapomniał przekazać ci tato i o czym rzekomo wiedzą twoi koledzy… Choć tak naprawdę nie mają o tym pojęcia.

REGULAMIN KONKURSU (kliknij, aby pobrać PDF.)

Regulamin-konkursu-ksiazka-Jak-prowadzic.-Niezrownany-poradnik-napisany-przez-bylego-Stiga-Bena-Collinsa.pdf

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Dlaczego chciałabym przeczytać tą książkę? Dlatego, że jestem świadoma, iż to nie jest poradnik (a może to nie tylko jest poradnik). To połączenie poradnika z autobiografią. Coś dla fana Stiga… czyli dla mnie. Porady mi się bardzo przydadzą, a ciekawostki z życia Bena Collinsa zapewne sprawią, że będę szczęśliwa. 

1. Po zdaniu prawa jazdy, dużo jeździć, by nabyć wprawy i by się nie bać.
2. Bez nerwów, bo im więcej błędów tym więcej błędów.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wspólnie z mężem pasjonujemy się motoryzacją, chciałabym tą książką zrobić prezent mojemu mężowi, byłby zaskoczony. A co do rad dla przyszłych kierowców, chyba najważniejsza pierwsza – Zasada ograniczonego zaufania – mimo że ty możesz być i czuć, że jesteś dobrym kierowcą, to ktoś inny może mieć gorszy dzień i od niego może zależeć twoje życie. Druga to nigdy nie odpinaj pasów, nawet kiedy dzielą ciebie już metry od miejsca docelowego. Wyłączasz silnik, odpinasz pasy. Paradoksalnie osoby, które mają zapięte pasy nie mogą czuć się bezpiecznie dopóki nie upewnią się, że wszyscy to zrobili, nawet jedna osoba może stać się zagrożeniem dla wszystkich innych w momencie wypadku.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

(motywacja +wiedza) x wysiłek +wytrwałość do kwadratu = SUKCES
Wygrały marzenia…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Od najmłodszych lat interesuję się motoryzacją, a szczególnie motocyklami. Nauka jazdy nie przychodzi łatwo, jednak pasja zawsze zwycięża. Mając na uwadze swoje niedoskonałości i i związane z tym ryzyko postanowiłem rozwijać swoje umiejętności. Przeczytałem większość książek dotyczących techniki jazdy dedykowanej dla motocyklistów. Oczywiście nic nie zastąpi praktyki, jednak książki naprawdę pomagają nas „nakierować”. Dowiedziałem się o wielu ważnych aspektach jazdy oraz technikach, np. o przeciwskręcie czy kontroli przepustnicy podczas pokonywania zakrętu. Przyznam, że ta wiedza niejednokrotnie uratowała mnie przed niebezpiecznymi sytuacjami. Po wielu latach spędzonych na siodle jednośladu postanowiłem zacząć przygodę z czterema kółkami, które są bardzo praktyczne i niezbędne w życiu codziennym. Jestem świeżym kierowcą i przydałyby mi się profesjonalne porady, dlatego bardzo chciałbym wygrać tą książkę. Być może okażą się one dla mnie równie pomocne jak w przypadku dwóch kółek.

Nowicjuszu! Jeśli właśnie zacząłeś swoją przygodę z fascynującym światem czterech kółek radzę przede wszystkim nie stać w miejscu, interesować się tematem i rozwijać swoją wiedzę dotyczącą techniki jazdy zarówno teoretyczną, jak i oczywiście praktyczną bo teoria bez praktyki jest bezużyteczna. Kolejną ważną rzeczą jest zaufanie do innych kierujących, które powinno być znacząco ograniczone. Przygoda z motocyklami nauczyła mnie, że tak naprawdę nigdy realnie nie mamy pierwszeństwa, więc zawsze warto obserwować otoczenie i przewidywać decyzje pozostałych uczestników ruchu drogowego. Oczywiście jeśli jesteśmy na drodze z pierwszeństwem to „prawo” nas chroni, jednak na co mi one, skoro zdrowie jest najcenniejsze, a wypadek może skończyć się dla nas tragicznie? No właśnie! Dodatkowo radzę zwracać uwagę na stan nawierzchni, czy jest śliska. Przed wejściem do samochodu warto „potrzeć butem” o asfalt lub inną twardą nawierzchnię. Da to nam już wstępną ocenę przyczepności, jednak warto zaznaczyć, że każdy typ nawierzchni może być w różnym stopniu przyczepny. Nigdy nie ufaj do końca swoim oponom!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Muszę przeczytać tę książkę, bo Stig jak dotąd nic nie mówił. Tylko pokazywał, i to też głównie wybrańcom.
Porada nr 1 – pamiętaj, nigdy nie jesteś sam na drodze.
Nr 2 – pamiętaj, że chcesz dojechać do celu.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

1. Chciałbym wygrać tę książkę, ponieważ będę wkrótce przyszłym kierowcą, ale zostanie nim nie jest niestety łatwe, a wręcz przeciwnie.
2. Życzę sobie i innym przyszłym, jak i już obecnym kierowcom dużo rozsądku za kierownicą i tego, żebyśmy nigdy nie poddali się brawurze i jeździli spokojnie z wyobraźnią i logicznym myśleniem.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze