Konkurs na kobiecy samochód roku 2012 rozpoczęty

02 marca 2012
Choć dopiero poznałyśmy wyniki konkursu na kobiecy samochód roku 2011, dziennikarki motoryzacyjne z całego świata już rozpoczęły głosowanie na auto roku 2012.
Loading module...
Kobiece, subtelne podejście do samochodów...

www.womensworldcoty.com

Konkurs na kobiecy samochód roku po raz pierwszy odbył się w roku 2010 i jego popularność wciąż rośnie. Wtedy w komisji zasiadało jedynie osiem dziennikarek motoryzacyjnych. W tym roku jury powiększy się o panie z Argentyny, Chin i Japonii, a w sumie typować samochód roku będzie aż 20 kobiet. Dziennikarki przedstawiły wcześniej swoje osobiste propozycje, co w sumie dało listę o długości ponad 300 samochodów. Rzecz jasna, trzeba było wybrać te najpopularniejsze modele i w ten sposób lista kandydatów została skrócona do 32 aut. To właśnie te modele będą walczyć o tytuł kobiecego samochodu roku. W tym samochody będą oceniane w 4 kategoriach: samochód rodzinny, luksusowy, sportowy i ekonomiczny.

W kategorii samochód rodzinny znalazły się takie modele jak:

Ford Focus

Kia Optima

Mercedes-Benz B-klasa

Mazda CX5

Audi Q3

Subaru XV

BMW X1

W kategorii samochód luksusowy:

Range Rover Evoque

Audi A6

Audi A7

BMW 3

Jaguar XJ

Mercedes-Benz C-klasa

Bentley Continental

BMW 6

Peugeot 508

W kategorii samochód sportowy:

Porsche 911 -991

Audi RS5

Ferrari FF

BMW 1M

Lamborghini Aventador

Mercedes-Benz CLS AMG

Jaguar XKR

Renault Megane III

Ferrari 458 Spider

VW Golf R

Mercedes-Benz SLK

W kategorii samochód ekonomiczny:

VW Up!

Kia Picanto

Honda Civic

Ford Fiesta ECOnetic

Kia Rio

Honda CRZ

Mazda 3  Skyactiv

Hyundai Akcent Diesel

Kiedy jury zakończy przyznawanie punktów, wyniki zostaną policzone w biurze konkursu w  Nowej Zelandii. Auto, które zdobędzie najwięcej punktów ze wszystkich otrzyma nagrodę główną, stając się tym samym kobiecym samochodem roku 2012. Przed końcem marca poznamy laureatów.

Przypomnijmy, że pierwszym zwycięzcą tego konkursu był Jaguar XF w 2010 roku. Rok później nagrodę główną otrzymało BMW 5 i Citroen DS3. Organizatorka konkursu, Sandy Myhre z Nowej Zelandii uważa, że „tegoroczna walka o tytuł będzie się toczyła tak naprawdę między czterema samochodami”. Niestety, nie zdradziła jakimi. My stawiamy na BMW X1, Hondę CRZ, Audi RS5 i Jaguara XJ. A Wy?

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!