Konkurs Mazda Design 2013: dusza ruchu

Po raz czwarty Mazda Motor Poland organizuje konkurs dla projektantów i osób, które pasjonują się wzornictwem. Tematem tegorocznej edycji jest Torba KODO.

Projekt: Torba – pod takim hasłem rusza tegoroczna edycja konkursu Mazda Design, adresowanego do młodych projektantów, grafików oraz osób zainteresowanych tworzeniem form przestrzennych.

Temat przewodni konkursu – Torba KODO jest nawiązaniem do stylizacji samochodów Mazda. KODO: Dusza ruchu czerpie inspirację z żywiołów i dynamiki przyrody, mocy, piękna i ekspresji charakterystycznej dla świata zwierząt oraz pozwala nawet statycznym przedmiotom nadać dynamikę formy.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować dowolną torbę. Nie są oni ograniczeni ich rodzajem – wśród projektów mogą znaleźć się zarówno ozdobne damskie torebki, jak i funkcjonalne pokrowce, torby podróżne czy walizki. Zgłoszone prace będą oceniane pod kątem oryginalności, innowacyjności, estetyki oraz nawiązania do motywu KODO. Jednym z kryterium konkursu jest także realność wdrożenia projektu.

fot. Mazda

Dodatkowe wyróżnienie organizatorzy przewidzieli dla osób, które podejmą się zaprojektowania torby dla płci przeciwnej. Dzięki tej rywalizacji chcemy zobaczyć jak kobiety i mężczyźni postrzegają swoje wzajemne potrzeby. Czy mężczyźni znajdą sposób na uporządkowanie przepastnych damskich torebek? W jakiej torbie kobiety zamkną mężczyznę?

Konkurs Mazda Design 2013 rozpocznie się 2 kwietnia i potrwa do 10 maja. Rywalizacja prowadzona będzie na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy będą mogli wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie
18 roku życia.

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy,  Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Joanna Klimas – projektantka mody i Jan Godlewski – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2012.

Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci.

Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę.

Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi pod koniec maja.

Tegoroczna edycja Mazda Design realizowana będzie przy współpracy z festiwalem
Wawa Design.

 

NAGRODY W KONKURSIE MAZDA DESIGN 2013

Nagroda Grand Prix

Nagroda pieniężna w wysokości 15 tysięcy złotych i opłacony podatek od nagrody, prezentacja projektu na wystawie Festiwalu Wawa Design oraz użyczenie Mazdy6 na tygodniowy wyjazd wakacyjny.

Wyróżnienie za projekt dla płci przeciwnej:

Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.

Wyróżnienie za projekt z fantazją:

Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.

Nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów:

Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze