Koniec z redukcją punktów karnych

Warto mieć na uwadze, że już od nowego roku zmieniają się przepisy. Jeżeli na swoim koncie masz punkty karne, warto już teraz pomyśleć o ich zredukowaniu. Po 1 stycznia nie będzie to możliwe.

Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w przyszłym roku, kierowca, który przekroczy granicę 24 punktów karnych będzie musiał odbyć w ciągu miesiąca obowiązkowe szkolenie, bo w innym przypadku utraci możliwość prowadzenia samochodu. Koszt uczestnictwa w takim kursie wyniesie 500 złotych i zajmie on w sumie 28 godzin w ciągu czterech dni.  

Aktualnie istnieje możliwość zredukowania 5 punktów karnych podczas 6-godzinnego kursu, który kosztuje około 300 złotych i można z niego skorzystać raz na pół roku. Od przyszłego roku nie będzie już możliwości skorzystania z takiego przywileju. 

Po przekroczeniu limitu punktów i odbyciu szkolenia kierowca będzie miał wyzerowane konto. Jednak przez kolejne pięć lat będzie musiał uważać – kolejne przekroczenie limitu sprawi, że utraci całkowicie uprawnienia. Żeby odzyskać prawo jazdy będzie trzeba odbyć kurs oraz zdobyć dokument jeszcze raz. 

Nowe szkolenia czekają również dla osób przyłapanych na podwójnym gazie. Jednak te przepisy wchodzą już w lipcu. Odzyskanie prawa jazdy będzie możliwe po odbyciu kursu w ośrodku, gdzie trzeba będzie poświęcić na to dwa dni po 8 godzin. Szkolenie będzie kosztowało 400 złotych i trzeba będzie je zaliczyć w ciągu miesiąca od decyzji starosty.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

masakra chodzi o kase

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze