Koniec z Porsche Boxster i Cayman

Porsche zapowiada duże zmiany w związku ze swoimi dwoma najmniejszymi modelami. Wygląda na to, że przyjdzie nam pożegnać Boxstera i Caymana.

Już niebawem dwa najmniejsze modele Porsche przejdą face-lifting. Z tej okazji producent postanowił je przemianować. W wyniku tych zmian na rynku pojawią się modele 718 Boxster oraz 718 Cayman. 

Numer 718 nie jest oczywiście przypadkowy. Porsche zapowiadało jakiś czas temu projekt małego sportowego samochodu, który miał nawiązywać do legendarnego samochodu wyścigowego, który powstawał w latach 1957 – 1962, w którym silnik był montowany centralnie. Na tym podobieństwa się nie kończą. Odświeżone modele otrzymają nowe silniki czterocylindrowe typu bokser wspomagane przez turbodoładowanie, które będą nawiązywać do sportowych tradycji. 

Nie znamy jeszcze szczegółów technicznych, ale według spekulacji silniki będą dostępne w trzech odmianach. Podstawowa wersja o pojemności 1,6 litra będzie oferować ponad 200 KM, dwulitrowa wygeneruje około 290 KM, natomiast najmocniejsza wersja to 2,5 litrowy bokser o mocy 335 KM.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze