Koniec z katarem siennym? Volkswagen ma na to sposób

Podróż samochodem, wszyscy w świetnych humorach, za oknem letnie krajobrazy - drzewa, pola, łąki. I nagle z tyłu dobiega donośne kichnięcie, dzieci zaczynają trzeć oczy; kierowcę także dopadły te objawy.

To katar sienny wywołany przez pyłki kwitnących drzew, traw i kwiatów – typowa letnia udręka osób podatnych na alergie. Szacuje się, że nawet 20% populacji ma obecnie lub będzie mieć alergię w najbliższym czasie. Innym czynnikiem wywołującym tę chorobę są zarodniki grzybów, które latem i jesienią znajdują się w powietrzu. Dlatego Volkswagen opracował układ klimatyzacji, Air Care Climatronic, który nie dopuszcza alergenów do kabiny samochodu.

Klimatyzacja ta jest dostępna do Golfa, Tourana, Tiguana, Passata oraz nowego Polo i Arteona. Jest wyposażona w czujnik jakości powietrza z filtrem aktywnym biologicznie i działa efektywniej niż układ z klasycznym filtrem przeciwpyłkowym. Aktywny filtr zapobiega również przedostawaniu się do wnętrza samochodu zarodników grzybów oraz najmniejszych alergenów. Po aktywowaniu w menu komputera funkcji Air Care będącej elementem klimatyzacji, zasysane świeże powietrze oraz to już znajdujące się w kabinie zostaje wymieszane w taki sposób i tak oczyszczone, że jakość powietrza w aucie utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Czujnik jakości rejestruje ponadto, kiedy zawartość określonych szkodliwych substancji w powietrzu zewnętrznym jest zbyt duża i jeśli trzeba całkowicie przełącza klimatyzację w obieg zamknięty, aby spaliny czy substancje zapachowe zawarte w płynie do spryskiwania szyb nie dostały się do kabiny samochodu.

Poprzez trzy dostępne profile pracy układu – „łagodny”, „średni” i „intensywny” siłę działania klimatyzacji można dostosować do własnych potrzeb. Z myślą o rodzinach z małymi dziećmi opracowano specjalnie np. profil „łagodny”.

Klimatyzację w modelach Volkswagena udoskonalono stosując czujniki słońca i wilgotności powietrza. Ten drugi zapewnia korzystny dla zdrowia poziom wilgotności sprawiając, że szyby nie pokrywają się parą.

Air Care Climatronic jest oferowana w nowym Polo oraz we wszystkich wersjach Golfa, z dwustrefową klimatyzacją (dla kierowcy i pasażera). Touran , Tiguan, Passat oraz Arteon są dostępne z trzystrefowym układem klimatyzacji (z dodatkowym indywidualnym nawiewem na tylną kanapę).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze