Koniec z cofaniem licznika przebiegu?

Ktoś Cię oszukał zmniejszając przebieg właśnie kupowanego przez Ciebie auta? Niebawem stacje kontroli pojazdów zobowiązane zostaną do zapisywania wskazań licznika przebiegu w rejestracji informatycznych stacji, zatem proceder zmiany przebiegu samochodu zostanie zahamowany.

Wreszcie znaleziono sposób na zaprzestanie cofania liczników przebiegu w samochodzie.

Obecnie rynek pojazdów używanych jest głęboko zniekształcony – niestety, cofanie liczników przebiegu w pojeździe w celu wprowadzenia w błąd kupującego stało się dość powszechną praktyką. W efekcie kupujący samochód używany przepłacają nawet 20-30% jego wartości z powodu „poprawionego” stanu licznika.

Z 1 stycznia 2014 r. wprowadzona została faktyczna rejestracja przebiegu pojazdów – w  tym dniu weszła w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach. Stacje kontroli pojazdów zobowiązane zostały do zapisywania wskazań licznika przebiegu w rejestracji informatycznych stacji oraz na zaświadczeniu dla właściciela lub posiadacza pojazdu.

W opinii parlamentarzysty Krzysztofa Brejzy wchodzące w życie rozporządzenie jest pierwszym krokiem do likwidacji procederu oszustw licznikowych. Poseł będzie monitował proces walki z nieuczciwymi handlarzami samochodowymi, dlatego wystąpił  do Ministerstwa Transportu ws. konieczności wprowadzenia przepisów wykonawczych, które wprowadziłyby synchronizację danych z poszczególnych SKP z danymi zapisywanymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze