Koniec kariery Chevroleta w WTCC. Film

Chevrolet stworzył film, który ma upamiętnić ośmioletnią karierę marki w serii wyścigów samochodów turystycznych WTCC.

Materiał wideo prezentuje losy zespołu Chevroleta w serii WTCC od pierwszej serii wyścigów w ramach World Touring Car Championship w 2005 roku, podczas której Chevrolet Lacetti zanotował ponad dwusekundową stratę do zdobywcy pole position, po ostatni wyścig dla marki w Makao w listopadzie 2012 roku, w którym Chevrolety Cruze wywalczyły pierwsze trzy miejsca na podium i zakończyły serię z 68 wygranymi wyścigami na koncie.

Chevrolet osiągnął wszystko, co można było w tej wyścigowej serii osiągnąć, zdobywając trzy podwójne tytuły mistrzowskie (w klasyfikacji konstruktorów i kierowców) oraz odnosząc łącznie 68 zwycięstw w wyścigach. W sezonie 2012 Chevrolet ustanowił też historyczny rekord, będąc pierwszym konstruktorem, który ukończył sezon z wynikiem 1 025 punktów – to bezprecedensowe osiągnięcie w serii WTCC organizowanej przez FIA.

Dane liczbowe mówią same za siebie: kierowcy Chevroleta wywalczyli 23 podwójne i 17 potrójnych zwycięstw, 184 razy stawali na podium, zdobyli 36 miejsc pole position oraz zanotowali 61 najszybszych okrążeń w 178 wyścigach. W całej ośmioletniej karierze w WTCC prowadzili też przez 820 okrążeń i zdobyli łącznie 3 580 punktów w klasyfikacji konstruktorów i 4 470 punktów w klasyfikacji kierowców – takim wynikiem nie może się pochwalić żaden inny producent.

W związku ze strategicznym przeglądem programów sportów motorowych i działań marketingowych Chevroleta, podjęto decyzję o zakończeniu udziału marki w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC z końcem sezonu 2012. Chevrolet będzie jednak nadal obecny w globalnych sportach motorowych w innych seriach wyścigowych, w tym w wyścigach IndyCar, NASCAR i serii GT.