Konferencja prasowa przed Orlen Baja Poland 29-31.08.2019

W dniu dzisiejszym została zorganizowana konferencja prasowa przed zbliżającą się wielkimi krokami Rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych – Orlen Baja Poland 2019. Na konferencję zostali zaproszeni czołowi kierowcy dotychczasowych edycji Baja Poland – Krzysztof Hołowczyc i Jakub Przygoński oraz wicemistrzyni Polski w rajdach terenowych – pilot Julita Małuszyńska.

Orlen Baja Poland 2019 jest szóstą z rozgrywanych ośmiu rund Pucharu Świata w Rajdach Terenowych. Mimo, że trasa jest zbliżona do zeszłorocznej, to nadal stanowi nie lada wyzwanie dla startujących w Rajdzie załóg. O ile niedzielne odcinki specjalne w Szczecinie są zrobione bardziej widowiskowo, pod kibiców, o tyle sobota jest dla startujących załóg bardzo wymagającym dniem – czeka na nie m.in. odcinek specjalny na poligonie w Drawsku, liczący 220 km oesowych, pokonywany przez startujące załogi dwukrotnie. Rajd ten jest przez załogi uznawany za trudny, w którym trzeba dać z siebie wszystko. Jak to jednak podsumowała Julita Małuszyńska – „adrenalina to jest to, co pozwala mi wytrzymać” i ta dewiza z pewnością towarzyszy wszystkim startującym załogom. 

ORLEN Baja Poland to niezwykle wymagający rajd, ale to wielka przyjemność ścigać się na tych trasach z zawodnikami tworzącymi światową czołówkę. Te zawody wiążą się z dużym ładunkiem adrenaliny, która pozwala utrzymać koncentrację i jechać tak szybko jak potrafimy. I to właśnie lubimy, to daje nam przyjemność – wyjaśniała Małuszyńska.

W bieżącym roku jest to 90 załóg, nie tylko startujących samochodami, ale też motocyklistów. Tym samym Orlen team będzie reprezentowany na Orlen Baja Poland nie tylko przez Jakuba Przygońskiego, ale też przez motocyklistów Adama Tomiczka i Macieja Giemzę. Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy polskimi załogami. Krzysztof Hołowczyc podczas konferencji ujawnił, że będzie startował samochodem z zespołu X-raid, równorzędnym z tym, którym będzie jechał Jakub Przygoński.

Czy wygra kierowca z ogromnym doświadczeniem, znający trasy bardzo dobrze, ale wsiadający po raz pierwszy w tym roku za kółko jako zawodnik czy kierowca wjeżdżony, z o wiele lepszym przygotowaniem, dla którego Orlen Baja Poland to kolejna runda do przejechania w tym sezonie, to okaże się już w ostatni weekend sierpnia. Każdy z nich ma już na swoim koncie wygrane w poprzednich edycjach Baja Poland.

Niemałą niespodzianką dzisiejszej konferencji była też informacja, że w tegorocznej edycji Orlen Baja Poland miał wziąć udział Fernando Alonso. Jego start miał rozpocząć przygotowania do nadchodzącego Rajdu Dakar. Ostatecznie Fernando Alonso nie weźmie udziału w naszej rodzimej rundzie Pucharu Świata w rajdach terenowych, jednak jest już potwierdzone przez Toyotę, że przygotowuje się on do udziału w Rajdzie Dakar 2020.

Tegoroczna edycja zawodów to nie tylko runda pucharu świata. Na bezdrożach województwa zachodniopomorskiego o punkty powalczą również uczestnicy mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ), mistrzostw Polski (RMPST), mistrzostw Republiki Czeskiej (MMCR) a także pucharu Polski i Dacia Duster Elf Cup. Na starcie staną też motocykliści i quadowcy rywalizujący w ramach mistrzostw Europy FIM w rajdach Baja i pucharze Polski w rajdach Baja (PPRB). Łącznie napłynęło 95 zgłoszeń, wśród których jest 7 motocykli, 15 quadów, 72 samochody i jedna ciężarówka. Na liście uczestników są reprezentanci 16 krajów świata.

 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze