Koncept małego samochodu – Mazda Hazumi w Genewie
W Genewie Mazda zaprezentuje mały samochód koncepcyjny, Mazdę Hazumi oraz nowy silnik Diesla SKYACTIV-D o pojemności 1,5 l.
Nazwa Hazumi, która w języku japońskim oznacza „sus” lub „skok”, ma doskonale pasować do niewielkiego samochodu. Zbudowany zgodnie z zasadami projektowymi Mazdy ma oddawać charakter następnej generacji małego modelu marki. Sądząc po pierwszym opublikowanym zdjęciu, przedstawiającym przedni rant samochodu, nadwozie Hazumi zapowiada się bardzo drapieżnie.
Mazda Hazumi |
![]() |
fot. Mazda
|
Na genewskiej wystawie Mazda zaprezentuje także SKYACTIV-D 1,5 – silnik wysokopręzny o małej pojemności skokowej.
Jeden z eksponatów Mazdy posłuży upamiętnieniu 25. rocznicy rozpoczęcia produkcji kultowej Mazdy MX-5, najlepiej sprzedającego się roadstera wszechczasów.
Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających od 6 do 16 marca.
Modele główne |
Mazda HAZUMI (światowa premiera) Mazda MX-5 (poprzednie wersje, tylko dni prasowe) |
Obecna gama |
Mazda3, Mazda6, Mazda CX-5, Mazda5, Mazda2, Mazda MX-5 (bieżące wersje) |
Osiągnięcia technologiczne |
Czysty silnik Diesla SKYACTIV-D 1.5 (światowa premiera) Silnik benzynowy SKYACTIV-G 2.0 Czysty silnik Diesla SKYACTIV-D 2.2 |
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: