Koncepcyjny model Audi Q4 Sportback e-tron zadebiutuje na Greentech Festival

Audi jest głównym partnerem Greentech Festival – wydarzenia firmowanego przez Nico Rosberga. Cztery pierścienie, pod hasłem „opowieść o jutrze”, pokażą tam w jaki sposób dążą do realizacji własnej wizji neutralności pod względem emisji CO2 oraz zaprezentują koncepcyjny model Audi Q4 Sportback e-tron concept.

Festival po raz drugi odbywa się w Berlinie. Po raz pierwszy jednak, w celu zachowania obowiązujących zasad higieny i dystansu, zostanie on przeprowadzony jako impreza hybrydowa. Dwudniowa konferencja (17-18 września) z wieloma panelami dyskusyjnymi, zostanie uzupełniona sesjami zaprojektowanymi specjalnie dla widzów online. Będą to szczegółowe prezentacje wybranych inicjatyw i projektów na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu, które następnie będą dostępne online dla osób zarejestrowanych na stronie internetowej festiwalu. Henrik Wenders, wiceprezes marki Audi, dołączy do przedstawicieli Boston Consulting Group i Hyundai Motor Europe w panelu mobilności (17 września, godz. 13-13:20), aby wspólnie z nimi przedyskutować drogi do bardziej zrównoważonego przemysłu. Ponadto w piątkowy wieczór, 18 września, Audi jako główny partner festiwalu wręczy „Nagrodę za Całokształt”, która honoruje przełomowe pomysły i innowacje mające na celu walkę ze zmianami klimatu. 

Audi Q4 Sportback e-tron to drugi już model z linii produktowej Q4 e-tron. Ten póki co cały czas koncepcyjny jeszcze model, ukazuje konkretną wizję drugiego elektrycznego Audi w segmencie aut kompaktowych. Do produkcji wejdzie on w przyszłym roku. Wariant coupé charakteryzuje się nie tylko dynamicznym i eleganckim designem, ale również różnorodnymi technikami optymalizacji zasięgu, począwszy od niskich oporów powietrza, a skończywszy na zaawansowanej technice rekuperacji. Kompleksowe zarządzanie energią cieplną napędu i akumulatora, w skład którego wchodzi pompa ciepła, zmniejsza zużycie energii elektrycznej w codziennym użytkowaniu. Podobnie jak w przypadku typowego SUV-a Audi, samochód koncepcyjny jest wyposażony w napęd na cztery koła quattro. Może pochwalić się również znacznym zasięgiem. Pokonując na jednym ładowaniu ponad 450 kilometrów (zgodnie ze standardem WLTP),  Q4 Sportback e-tron concept wysoko ustawia poprzeczkę w swojej klasie pojazdów. Oczekuje się, że warianty produkcyjne z napędem na tylną oś osiągną nawet ponad 500 km zasięgu.

Szwajcarska firma Climeworks buduje na Islandii największy na świecie obiekt bezpośredniego wychwytywania i składowania atmosferycznego dwutlenku węgla, który później przeobraża się w skały. Audi współpracuje z ekologicznym startupem z Zurychu i w ramach projektu promuje tę przyszłościową technologię. Obiekt będzie odfiltrowywał 4000 ton metrycznych dwutlenku węgla z powietrza i mineralizował go pod ziemią. 1000 ton z tej puli przetwarzanych będzie na zlecenie Audi. Podczas festiwalu obydwaj partnerzy zaprezentują szczegółowe informacje o tym rozwiązaniu. Ich obecność na festiwalu i prelekcja zakończy sesję online.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze