Kolejne wyzwanie czeka na Volkswagen ID.R! Czy obroni tytuł najszybszego auta elektrycznego?

Kolejne wyzwanie czeka na Volkswagen ID.R! Czy obroni tytuł najszybszego auta elektrycznego?

16 czerwca 2019
Volkswagen ID.R będzie bronił tytułu najszybszego auta elektrycznego podczas „Goodwood Festival of Speed” (4-7 lipca). W ubiegłym roku podczas prestiżowego klasyka, który jest rozgrywany na południu Anglii, Romain Dumas za kierownicą elektrycznego samochodu wyścigowego ustanowił nowy rekord trasy w kategorii samochodów elektrycznych.

Francuz przejechał 1,86-kilometrową trasę Goodwood Hillclimb w zaledwie 43,86 sekundy – najszybciej od 15 lat. Zaledwie pięć tygodni po pobiciu rekordu okrążenia dla aut elektrycznych na Północnej Pętli Nürburgringu, ID.R – wyczynowy reprezentant nowej rodziny
elektrycznych modeli ID. – jest gotowy podjąć kolejne wyzwanie.

Inżynierowie skoncentrowali się na konfiguracji elektrycznego napędu ID.R specjalnie na potrzeby
krótkodystansowego wyścigu.

„Opracowaliśmy kolejną ewolucję napędu ID.R – wersję do sprintu z akumulatorami o mniejszej pojemności, aby jeszcze bardziej zmniejszyć masę własną auta” – mówi François-Xavier Demaison, dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport. 


„Goodwood Festiwal of Speed”, który po raz pierwszy odbył się w 1993 roku, awansował do miana jednej z największych imprez sportów motorowych na świecie.

Każdego roku impreza ta przyciąga około 180.000 widzów. W weekend odbywają się przejazdy pokazowe i wyścigi na czas z udziałem motocykli, samochodów rajdowych i wyścigowych oraz bolidów Formuły 1 z każdej epoki sportu motorowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!