Kolejarze chcą zabierać prawo jazdy

Zgodnie z nowymi przepisami policja zabiera już prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Kolejarze apelują, żeby stosować podobną karę za łamanie przepisów na przejazdach kolejowych.

Temat bezpiecznych przejazdów kolejowych powraca jak bumerang. Na całym świecie realizowane są kampanie mające włączyć myślenie u kierowców w tym newralgicznym miejscu. W starciu z pędzącym pociągiem nie mamy szans, nawet w najbezpieczniejszym samochodzie na świecie.

Od początku tego roku na przejazdach kolejowych doszło w Polsce do 89 wypadków i kolizji. W 98 procentach przypadków powodem takiego zdarzenia była nieuwaga kierowców. 

Aktualne przepisy przewidują, że osoby ignorujące nakaz zatrzymania się przed torami kolejowymi będą karane mandatem w wysokości 100 złotych oraz dwoma punktami karnymi. Kolejarze proponują zaostrzenie tych przepisów. Drugie przewinienie tego typu powinno być karane automatycznym zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Policja podchodzi na razie do tego bardzo sceptycznie, tłumaczące, że jest to zbyt surowa kara. Przedstawiciele PKP zamierzają walczyć o zmianę przepisów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze