Kobiety w wyścigach górskich?

Nie masz pomysłu na spędzenie długiego majowego weekendu? Możesz wybrać się do Turcji na Istambul Rally lub nieco bliżej, do Korczyny na pierwszą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Z pewnością emocji nie zabraknie, a dostarczą ich wspaniałe samochody i prawdopodobnie kilka kobiet za kierownicą.

Monika Zawodny podczas Memoriału w Wieliczce
Fot. Piotr Nurczyński

Mamy nadzieję, że coraz więcej kobiet zdecyduje się na starty w wyścigach górskich. W zeszłym sezonie uczestniczyły w nich cztery panie; Joanna Derlak w Subaru Imprezie i Monika Zawodny w Peugeocie 105 mogą pochwalić się naprawdę dobrymi wynikami.

Już w maju, niedaleko Krosna na trasie o długości 4540 metrów, z 11 prawymi i 9 lewymi zakrętami rozegrany zostanie wyścig z Korczyny do Czarnorzeki, w rejonie rezerwatu Prządki. Zapowiada się wspaniała impreza i jeśli tylko dopisze pogoda, będzie to jeden z ciekawszych weekendów majowych. Z przedsezonowych plotek wiemy już, że do walki w obronie mistrzowskiego tytułu stanie Robert Kus w Lancerze EVO VI. Nowszą ewolucją Mitsubishi wyjedzie Mariusz Łoś. Tym, którzy tęsknią za autami WRC, także polecamy wyjazd na południowy wschód Polski. Zobaczyć będzie można Toyotę Corollę WRC, którą ujarzmiać będzie Mariusz Królikowski.

Robert Kus w drodze po zwycięstwo
Fot. robertkus.pl

Krążą także słuchy, że Tomek Czopik, który z końcem sezonu 2008 ogłosił emeryturę rajdową, ma zamiar walczyć właśnie w wyścigach górskich. Z takim zamiarem nosi się też Pawła Dytko, który już ma doświadczenie w „jeździe pod górkę”. Niestety Pawła prawdopodobnie nie zobaczymy na rajdowych trasach z powodu problemów z uzbieraniem budżetu na pełny cykl mistrzostw Polski.

Kalendarz GSMP 2009:

1-3.05         Korczyna
22-24.05     Cisna
19-21.06     Sienna
3-5.07         Sopot
31.07-2.08  Banovce (Czechy)
28-29.08     Rościszów
17-19.09     Załuż
16-18.10     Góra Św.Anny

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze