Kobiety tracą nerwy za kierownicą?

Nowe badania amerykańskich specjalistów podnoszą kilka interesujących tez związanych z kobietami za kółkiem. Po wielu testach i rozmowach z badanymi okazało się, że paniom często towarzyszą niekontrolowane wybuchy agresji podczas prowadzenia samochodu.

Badania prowadzone były przez firmę Harris Interactive przez ponad dwa tygodnie: pomiędzy 14 maja a 4 czerwca. Przebadanych zostało ponad 3 tys. kierowców, z których większość jest zatrudniona na stałe i codziennie dojeżdża do pracy samochodem. Na potrzeby badań, specjaliści Harris Interactive ograniczyli grupę zebranych nie uwzględniając osób prowadzących własną działalność oraz pracujących w placówkach rządowych.

fot. materiały prasowe

Po zakończeniu badań odkryto, że w Stanach Zjednoczonych jest naprawdę wielu agresywnych kierowców, którzy dodatkowo są mało świadomi w kwestiach bezpieczeństwa drogowego.

Ankieta wykazała także, że:

  •  to przede wszystkim kobiety są podatne na szybką utratę panowania nad nerwami podczas codziennych dojazdów do pracy. Spośród przebadanych aż 61% kobiet przyznało się, że kiedyś doświadczyło takiej sytuacji. Ten wynik niewiele jednak przewyższa liczbę mężczyzn, z których aż 56% za kierownicą poniosły emocje.
  • 68% kierowców pomiędzy 25 a 34 rokiem życia twierdzi, że przynajmniej raz zdarzył im się niekontrolowany wybuch agresji związany z zaistniałą sytuacją na drodze.
  • 9% z przebadanych osób kiedyś wdało się w bójkę z innym kierowcą.
  • 1/4 wypadków zdarzyła się podczas codziennych dojazdów do pracy i liczba ta prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ…
  • … 30% przebadanych wysyła wiadomości tekstowe w drodze do pracy, co niewątpliwie skutkuje znaczącym rozproszeniem uwagi.

Czy rzeczywiście kobiety są kierowcami, którzy nie panują nad swoimi emocjami? Jak to się pokrywa z waszymi doświadczeniami?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze