Kobiety rzadziej wpadają w poślizg na drodze

Jak wynika z badań, aż 37% kierowców w Polsce przynajmniej raz wpadło w poślizg prowadząc samochód po mokrej nawierzchni. Prawie co piąty doświadczył tego wielokrotnie. Z badań wynika, że mężczyźni znacznie częściej wpadają w poślizg niż kobiety, 44% w porównaniu do 25%.

Mężczyźni statystycznie jeżdżą bardziej agresywnie i mają więcej pewności siebie. Prawdopodobnie dlatego częściej doświadczają niebezpiecznych sytuacji na drodze – jak twierdzą trenerzy Szkoły Jazdy Renault. O skłonności do nerwowych zachowań części kierowców może też świadczyć fakt, że np. aż 37% spośród osób, które przekraczają dozwolony limit prędkości z powodu zbyt wolnej jazdy innych kierowców, wpadło
w poślizg wielokrotnie.

fot. Renault

Dane pokazują również, że 65% spośród tych, którzy w ogóle przyznają się do przekraczania prędkości, wpadło w poślizg przynajmniej raz. Jednocześnie 68% osób, które deklarują, że nigdy nie przekraczają limitów prędkości, nigdy też nie wpadło w poślizg. Z wyników badania tworzy się pewien obraz postaw na drodze i konsekwencji tych postaw. Więcej brawury i nerwów to więcej niebezpiecznych sytuacji w ruchu drogowym. Szczególnie w zbliżającym się okresie podróży świątecznych kierowcy powinni kierować się rozsądkiem, a nie emocjami.

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze