Kobieto uważaj – złodzieje aut mają nowy sposób!

Policja ostrzega, zwłaszcza kobiety, że złodzieje samochodów znaleźli sobie nowy sposób na ograbianie nie tylko naszych aut, ale także torebek, a w konsekwencji nawet domów. Na co uważać?

 

Może to wywoła zdziwienie, ale uważać należy na kartki papieru przyklejone na tylną szybę samochodu. O  co  więc chodzi?

Parkujemy przodem. Po załatwieniu spraw wracamy do samochodu, uruchamiamy auto i zaczynamy cofać, aby  wyjechać  z  miejsca  parkingowego. Po obejrzeniu się za siebie, dostrzegamy kartkę przyklejoną na tylnej szybie, która ogranicza widoczność. Najprawdopodobniej większość z nas wysiądzie z samochodu nie wyłączając go i zostawiając kluczyki w stacyjce. Gdy podchodzimy do tyłu auta, złodziej pojawia się znikąd, wsiada za kierownicę i odjeżdża  – zdarzało się ponoć, że taranował właściciela auta.

Kobiety trzymające torebkę na fotelu, w której znajdują się wszystkie nasze skarby, mogą w ten sposób stracić nie tylko samochód, ale klucze do domu (w dokumentach zapewne zapisany jest adres domu), piloty do wyłączania alarmu itp. rzeczy, które ułatwią złodziejowi dostanie się do naszego domostwa.

Wniosek: po pierwsze cofajmy samochodem patrząc w lusterka zewnętrzne (większość aut ma je z obu stron), a po drugie, jeśli zdarzy nam się taka historia nie wysiadajmy z auta, tylko spokojnie wyjedźmy z parkingu, a kartkę zdejmiemy po bezpiecznym powrocie do domu.

Warto podzielić się tą wieścią ze znajomymi.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

No prosze, kryzys w pełni, kradną wszystko, podobno nawet katalizatory wycinają na parkingach.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze