Kobieca edycja Car of the Year?

Po raz pierwszy w historii odbędzie się kobieca, światowa edycja konkursu na Samochód Roku. Dziennikarki motoryzacyjne oddadzą głosy na swojego faworyta. Trudno je zignorować. Tych 11 pań ma w sumie przeszło 30 milionów czytelników na świecie.

fot. Volvo

Jedenaście dziennikarek motoryzacyjnych z takich krajów jak m.in. USA, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Indie czy Południowa Afryka spośród krókiej listy 21 aut mają wskazać czterech zwycięzców w poszczególnych kategoriach: samochodu rodzinnego roku, sportowego samochodu roku, luksusowego samochodu roku oraz najbardziej ekonomicznego samochodu roku. Warunkiem jest aby samochód był wprowadzony na rynek w przynajmniej 10 krajach między wrześniem 2008 a wrześniem 2009r.

– „Będziemy oceniać własności jezdne samochodu, to czy jest przyjazny dzieciom, czy jest wart swojej ceny. Zwrócimy uwagę na to jaki ma wpływ na środowisko – począwszy od sposobu produkcji, poprzez eksploatację po utylizację. Skupimy się na tych wszystkich aspektach, które interesują kobiety, zanim zdecydują się kupić samochód. Nie chcemy się natomiast zbytnio zagłębiać w kwestie liczby koni mechanicznych czy wielkości momentu obrotowego” – mówi Sandy Mhyre która koordunuje konkurs: – ” Ta nagroda odwierciedla zmiany jakie nastąpiły w ostatnich czasach, gdy kobiety mają wpływ na ostateczną decyzję zakupu 85% samochodów”.

Zwycięzca zostanie wyłoniony i ogłoszony pod koniec roku.  

W poszczególnych kategoriach startują:

Samochód rodzinny:
Dodge Journey
VW Jetta
Volvo XC60
Honda Accord
Chevrolet Cruze

Samochód sportowy:
Audi TTS
BMW M3
Mazda MX-5
Porsche Boxster
Mitsubishi Lancer Evo

Samochód luksusowy:
Aston Martin Vantage
Jaguar XF
Saab 9-3
Audi A6
Porsche Cayenne

Samochód ekonomiczny:
Toyota Prius
Honda Insight
Hyundai i30
Ford Fiesta
Mazda3
VW Golf diesel

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze