Klaudia Podkalicka wygrała pierwszą rundę Mistrzostw Polski i Europy Centralnej

Klaudia Podkalicka nowy sezon rajdowy rozpoczęła od zwycięstwa w Mistrzostwach Polski i Europy Centralnej w klasie T2 w Drawsku.

Jedyna kobieta za kierownicą w rajdzie Baja Drawsko była najszybsza na pierwszym i drugim odcinku specjalnym, ostatni ukończyła na drugim miejscu, co dało jej zwycięstwo w klasie. Zgarniając maksimum punktów w swojej klasie T2, prowadzi w tej klasyfikacji Mistrzostw. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski zajęła 7. miejsce.

– Bardzo cieszę się z mojego wyniku – mówi Klaudia –  widać rezultaty moich przygotowań, w tym kilometry spędzone za kierownicą mojego rajdowego Pajero, ale także godziny treningów w samochodzie przygotowanym do rajdów płaskich. Ciężka praca procentuje. Wiem doskonale, że konkurencja jest bardzo szybka, dlatego też zdaję sobie sprawę, że muszę wciąż trenować, a mechanicy wciąż pracować nad samochodem.

Klaudia Podkalicka jest kierowcą rajdowym i wyścigowym. Po latach spędzonych na torach wyścigowych, zawodniczka rozpoczęła przygotowania do swojego największego marzenia, czyli udziału w rajdzie Dakar. W zawodach cross country bierze regularnie udział od roku 2012, zdobywając wiele trofeów, w tym 2. miejsce w klasie T2 w eliminacji Pucharu Świata – Baja Poland 2015. W ubiegłych latach w Baja Drawsko również finiszowała na wysokich pozycjach, m.in. na 3. miejscu w klasie T2 w roku 2014.

– Rajdy typu cross country to wciąż typowo męska dyscyplina – dodaje Klaudia – tym bardziej moje zwycięstwo smakuje lepiej. Chciałabym, aby więcej kobiet ścigało się w terenie, choć wiem ile wyrzeczeń to kosztuje. Ale mój cel jest jeden – start w rajdzie Dakar.

Na początku roku zawodniczka podpisała kontrakt sponsorski na udział w Mistrzostwach Polski w Rajdach Terenowych oraz rundzie Pucharu Świata. Wygrana w Drawsku daje dużą motywację i mobilizację do dalszej pracy.

– Pozyskiwanie sponsorów to trudny i żmudny proces, dlatego bardzo mnie cieszy roczny kontrakt z firmą TOTAL – dodaje. – Postaram się wypaść jak najlepiej i dostarczyć wiele satysfakcji moim kibicom i partnerom. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze