Klaudia Podkalicka w drużynie otoMoto.pl wspolnie z Joanną Miller

Na niedawno zakończonych targach motoryzacyjnych w Poznaniu serwis ogłoszeniowy otoMoto.pl zaprezentował swoją drużynę. W jej gronie znajdziemy mistrzów różnych sportów motorowych, w tym Klaudię Podkalicką i Joannę Miller.

Joanna Miller
fot. sportainment.pl

19-letnia Joanna Miller jest najnowszym nabytkiem drużyny. To ubiegłoroczna zdobywczyni Pucharu Polski Kobiet w motocrossie. Wszystkie biegi w sezonie wygrała bez straty punktu. Startowała także w imprezie z cyklu FMX Night of the Jumps, w otwartych mistrzostwach Holandii i w mistrzostwach Polski MX2 Junior W minionym sezonie debiutowała w mistrzostwach świata kobiet, zajmując ostatecznie ósmą pozycję. W 2012 roku ma nadzieję na podium.

Kolejną zawodniczką ekipy otoMoto.pl – to już jej drugi sezon w tych barwach – jest Klaudia Podkalicka, która ściga się od czasu, gdy skończyła 13 lat. Jest córką Mariusza Podkalickiego, kilkukrotnego mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Klaudia pojawiła się m.in. w Rajdzie Magnolii i Pucharze Polski Automobilklubów i Klubów. Startowała w Kia Picanto Cup, zdobywając w roku 2006 i 2007 tytuł najszybszej kobiety w klasyfikacji generalnej. Zdobyła w październiku 2007 roku wicemistrzostwo Pucharu Niemiec w wyścigach długodystansowych ADAC Logan Cup. W 2009 roku wystartowała Mitsubishi Pajero w prestiżowym Rajdzie Baja Poland kończąc na trzecim miejscu w klasie T1. W 2010 oraz 2011 roku pojawiła się ponownie na odcinkach specjalnych Baja Poland. W 2012 roku również pojawi się na Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych oraz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Klaudia Podkalicka
fot. biuro prasowe Klaudii Podkalickiej

Team uzupełnia Hubert Dylon „Raptowny”, który  należy do pionierów polskiego stuntu i jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w tej dyscyplinie. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w krajowych i zagranicznych imprezach typu Streetbike Freestyle.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze